Bluetooth Bağlantısı İle Araç Kiti Üzerinden Arabada Sesli Arama

Bu paylaşımımızda bluetooth bağlantısıyla arama konusunu siz değerli okurlarımıza en kaliteli şekilde anlattık, paylaşımı sonuna kadar okumanız rica ederiz. Araç için Bluetooth cihazı şüphesiz son yılların en önemli teknolojik gelişimlerinden birisidir, özellikle saatlerce trafikte çalışan taksi, otobüs ve diğer toplu taşıma araçları şoförleri için mükemmel güvenlik ve konfor cihazıdır.

Bluetooth, akıllı telefonunuz ile aracınız arasında teknolojik bir ağ kurarak telefonunuza gelen aramaların aracınıza iletilmesini sağlayarak size dikkatli bir sürüş ve rahatlık sağlar.

Bluetooth İle Araç Kiti Üzerinden Arabada Sesli Aramanın Avantajları

Cep telefonları uzun yıllardan beri hayatımızda yer almakta ve pek çok trafik kazasına yol açmaktadır.

Bu tür telefon kaynaklı trafik kazaları özellikle akıllı telefonların çıkması ile oldukça büyük bir artış yaşamıştır. Yeni nesil telefonlarda sosyal medya araçları, oyunlar ve birçok uygulama kullanılmaktadır. Kullanılan bu tür uygulamalara trafikte seyir halindeyken bakıldığında oldukça ciddi sorunlara yol açabiliyor. Örneğin çalan telefona cevap vermeye çalışırken, çalan telefona kulaklık takmaya çalışırken ve telefonda herhangi bir uygulamaya bakarken oldukça fazla trafik kazaları meydana gelmektedir.

Bluetooth ile sesli arama yaptığınızda ise bu tür sorunlara ile karşılaşmayacaksınız. Bluetooth cihazı ile telefonunuzun ekranına bakmadan ve ellerinizi direksiyondan bırakmadan kolaylıkla telefonunuzu kontrol etmenizi sağlayarak güvenli bir şekilde ulaşımınızın tamamlanmasına katkıda bulunur. Kısacası bluetooth araç kiti cihazı özellikle araba kullanırken oldukça fazla tercih edildiğini ve sizlere güvenli bir ulaşım sağladığını belirtmek isteriz.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle arama menüsü yeşil üzerinde telefon yer alan simgeye tıklıyoruz. Ekranda yer alan ayarlar sayfasına giriyoruz. Arama Ayarları seçeneğinden arama aksesuarlarına tıklıyoruz. Daha sonra giden arama koşulları bölümüne girdiğinizde açılan sayfada bulunan cihaz kilitliyken bile arama yap özelliğini seçiniz seçiyoruz. Tamamı budur aşağıda yer alan resim daha fazla yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Lityum iyon bataryalar neden patlar? başlıklı makalemizde lityum piller neden patlar, note 7 neden yasaklandı ve samsung pilleri neden batlıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.