Akış Çizgisi Nedir Programlama Dili Nedir

Algoritma nedir sorusunun cevabını bir önceki konumuzda sizlerle paylaşmıştık. Akış çizgisi nedir sorusunun cevabı ile, programlama dili nedir sorularının cevaplarını bulmaya çalışacağız. Öncelikle, akış çizgisi nedir sorusunun yanıtını bulalım:

Akış çizgisi nedir? Akış çizgisi, bir algoritmanın, görsel olarak gösterilmesidir. Algoritmanın şekli, dörtgen, daire, ya da daha farklı bir şekil olabilir. Önemli olan, algoritmanın, görsel bir şekilde ifade edilebilmesidir. Algoritma akış çizgisinde gösterildiğinde, doğal bir dille yazılmamaktadır. Bu durum ise, normal şartlar altında formal olmayan algoritmanın, daha formal bir hal almasına neden olabilir.
Akış çizgisi nedir sorusunun ardından ise, programlama dili nedir sorusunun cevabının bulunması gerekmektedir. Programlama dili, algoritmik bir çözümün, bilgisayar ortamına aktarılması anlamını taşımaktadır. Programlama dili ile bilgisayar ortamına aktarılan algoritmanın bilgisayar ortamında çözümü gerçekleştirilebilir. Programlama dilinin çok sıkı kuralları olduğunun bilinmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Algoritma Nedir Problem Çözümüne Katkıları Nelerdir? başlıklı makalemizde algoritma, algoritma nedir ve problem çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.