Bilgisayardaki Bazı Programları Silemiyorum Diyenlere Program Kaldırma Sorununun Çözümü

Bazılarımız zaman zaman program kaldırma sorunu ile karşı karşıya kalmakta. Bilgisayarımdaki bazı programları silemiyorum diyenlerimizin sayısı da genellikle fazladır. Bu nedenle sizlere, programları silemiyorum sorusunun yanıtı olarak, program kaldırma sorununu gidermenin bazı yollarından söz etmeye çalışacağız…

Bilgisayarımdaki bazı programları silemiyorum diyenlerin program kaldırma sorunu yaşamalarının temelindeki neden, programın bazı dosyalarının, Windows, ya da Windows’un alt dizinlerinden bir kaç tanesine yüklenmiş olması, ve bunun yanında bilgisayarda bir takım değişikliklerin de, program kurulumu ile birlikte gerçekleşmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun yanında, bazı programların da Unİnstall programı ile birlikte geldiğini, ve program kaldırma sorunu yaşatmadığını belirtmemiz gerekmektedir.
Peki, bilgisayarımdaki bazı programları silemiyorum diyenler, programları silemiyorum demelerine neden olan program kaldırma sorununu aşmak için ne gibi önlemler alabilirler, neler yapabilirler? Bazı programları silemiyorum diyenlerin, her şeyden önce, bunun için hazırlanmış olan programlardan yararlanabileceklerini belirtmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, bazı programları silemiyorum diyenler, program kaldırma sorununu gidermek için şu önerileri de dikkate alabilirler:
Bazı programları silemiyorum diyenlerin dikkat etmeleri gereken ilk şey, bilgisayarlarındaki Denetim Masası’dır. Denetim Masası’nda bulunan Program Ekle Kaldır’dan, program kaldırma sorununu çözebilirler. Bunun yanında, eksik olan program dosyalarını da yine aynı kısımdan bilgisayarlarına yükleyebilirler.
Denetim Masası’nda Program Ekle Kaldır’ı kullanarak zaman zaman yine program kaldırma sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni, bazı programları silemiyorum dediğiniz programın silinmesi sırasında Windows’ta kalan bazı dosyalardır. Bu dosyaları silmeyen Bilgisayarınızda hala programın adını var olarak görebilirsiniz. Bu durumda, Başlat menüsünden Çalıştır’a girmeli, ve ekrandaki diyalog kutusuna REGEDİT yazmalısınız. Not Defteri şeması karşınızda çıktığında ise, sol tarafta yer alan menüden şu yolu izlemelisiniz: MyComputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\W indows\CurrentVersion\Uninstall… Sağ tarafta bilgisayardaki bazı programları silemiyorum dediğiniz programın ismini bulmalı, ve silmelisiniz. Bu, program kaldırma sorununun giderilmesini olanaklı hale getirecektir…

14 thoughts on “Bilgisayardaki Bazı Programları Silemiyorum Diyenlere Program Kaldırma Sorununun Çözümü

 1. Bunun için ben yardımcı olayım sizlere değerli arkadaşlar ;

  Bunun üzerine çalışmalarımı sürdürmekteyim ve daha fazlası

  Resimli anlatamayacagım kusura bakmayın şimdiden Başlat > Çalıştır > regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Unistall da arar iseniz kaldıramadıgınız programları bulur iseniz silmenizi öneririmm sonrasında ise bunu uyguladığınız zaman ise ;

  Program Ekle / Kaldır da gözükmeyecektir kaldırdıgınız program ve Görev Yöneticisinden kaldırdığınız programın açık olmaması gerekir ki yapılan işlem başarı ile gerçekleşsin ….

  Bilgisayar ile alakalı soru , sorun vs.

  Kolay gelsin

  1. Mehmet bey, vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederiz. Sorular olursa buradan yanıtlarsanız da ayrıca teşekkür ederim, çünkü, Facebook adres, ya da mail, telefon gibi bilgileri ne yazık ki yayınlayamıyorum.

 2. Abi keşke indirmeseydim denetim masası program kaldır an kaldıramıyorum ya AVG 2014 yükledim çok daha iyi bi antivirüs

 3. denetım masaısnda yac kalkmıyor unınstall sıstemınde de yac ın adına rastlamadım ama silinmiyor ne yapabilirim

 4. okuldaki bilgisayarıma namaz vakitleri diye bir program var. Vakit girince sesli ezan okutuyor. Diğer elemanlar başka işle uğraştıklarından sesini kapamak istiyorum. programı bulup yapamıyorum. Bir yardım eder misiniz lütfen.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.