Bilgisayarım Çok Yavaş Bilgisayarımı Nasıl Hızlandırırım?

bilgisayarımı nasıl hızlandırabilirimBu yazımızda, bilgisayarım çok yavaş diyenler için, bilgisayarım çok yavaş ne yapmalıyım, bilgisayarımı nasıl hızlandırabilirim, ve bilgisayarımı nasıl hızlandırırım şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bilgisayarım çok yavaş diyorsanız, bilgisayarım çok yavaş ne yapmalıyım sorusunun yanıtlarına; ve bilgisayarımı nasıl hızlandırabilirim, ya da bilgisayarımı nasıl hızlandırırım sorularının yanıtlarına birlikte göz atalım:

Bilgisayarım çok yavaş diyen kişilerin, her şeyin öncesinde, ne kadar disk alanı kaldığına bakmaları gerekmektedir. Disk alanı azalmış olan bilgisayarların ses yapması, ya da yavaşlamasının muhtemel olduğunu belirtmeli; ve bunun için bilgisayarınızda boş alan açmanız gerektiğini aktarmalıyız.
Bilgisayarımı nasıl hızlandırabilirim diyenlerin bilgisayarlarının yavaşlamasının nedeni, RAM’in küçük olması ile de alakalı olabilir. Bu durumda, bilgisayara ek RAM alınması, oldukça işe yarayacak bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.
L2 Cache Memory, bilgisayarlarda, CPU’ya daha hızlı ulaşılmasını olanaklı hale getirmektedir. Eğer L2 Cache Memory küçük ise, ki adından da anlaşılacağı üzere ikinci ön bellek olarak tanımlanmaktadır, bu durum da bilgisayarım çok yavaş şikayetine neden olabilmektedir, RAM arttırılsa dahi L2 Cache Memory düşük ise bilgisayar daha da çok yavaşlayabilir. Bu nedenle L2 Cache Memory’nin de arttırılması, bilgisayarımı nasıl hızlandırırım sorusunun yanıtı olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Lityum İyon Pil Ömrünün Kısalmasının Nedenleri Lityum İyon Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? başlıklı makalemizde lityum iyon pil, lityum iyon pil ömrü nasıl uzatılır ve lityum iyon pil ömrünün kısalmasının nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.