Bilgisayarım Yavaş Kapanıyor Diyenlerin Yapabilecekleri Şeyler

bilgisayarımda virüs olduğunu nasıl anlarımBilgisayarım yavaş kapanıyor diyenler için bu yazımızda bilgisayarı hızlı kapatma, ve bilgisayarı hızlı kapatmak hakkındaki bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekiyor. Eğer siz de bilgisayarım yavaş kapanıyor şeklinde şikayetlerde bulunuyorsanız, bilgisayarı hızlı kapatma, ve bilgisayarı hızlı kapatmak konusunda yapabileceklerinizi birlikte gözden geçirmeye başlayalım…

Bilgisayarım yavaş kapanıyor diyenler, bilgisayarı hızlı kapatma adına, bilgisayarı klavye ile kapatma yöntemine başvurabilirler. Bunun için bilinmesi gereken bazı klavye kısayolları bulunmaktadır. Masaüstünü açarak, sonrasında, aynı anda ALT, ve F4 tuşlarına basarsanız, bilgisayarı klavye ile kapatma yöntemini gerçekleştirmiş olursunuz. Bilgisayarı klavye ile kapatma adına yapılması gereken bir diğer şey ise, CTRL, ALT, DELETE tuşlarına aynı anda basmaktır.
Eğer bilgisayarınız laptop ise, güç ayarlarından gerekli ayarları önceden yapmak sureti ile, laptopunuzun kapağını kapatırsanız, bilgisayarı hızlı kapatmak için uygulamanız gereken bir diğer yöntemi gerçekleştirmiş olacağınızı belirtmemiz gerekmektedir.
Bilgisayarı hızlı kapatmak için Regeditten de destek alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler sırası ile şunlardır: İlk olarak Başlat, ve Çalıştır yolunu izleyerek Regedit’i açmalısınız. Ardından şuraya ulaşmalısınız: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control… Daha sonra ise sağ taraftan, WaitToKillServiceTimeout’a çift tıklamalı; ve buradaki değeri 2000 olarak değiştirmelisiniz. Daha sonra ise Tamam’a tıklamanız yeterli olacaktır.
Masaüstünüze bir kısayol oluşturarak konumuna shutdown.exe /s /t 0 yazmanız da sizin, bilgisayarı hızlı kapatmak için yapabileceğiniz bir diğer hareket olarak karşımıza çıkmaktadır.
Bilgisayarı hızlı kapatmak için hazırlanmış olan programlardan yardım alabilir; ve ayarlamalarınızı, yüklediğiniz programa göre yaparak, bilgisayarı, istediğiniz zaman, programın kapatmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.