DSL Bağlantısı Yok Hatası Çözümü

DSL bağlantısı yokİnternet teknolojisinin hayatımıza getirdiği kolaylıkları saymakla bitiremeyiz sanırım. Gerek hayatın genelinde gerekse gündelik hayatımızda adeta bağımlı hale geldiğimiz internette yaşanan en ufak bir sorun, bağlanamama, yavaşlama ya da kopma gibi durumlar karşısında adeta hayat damarlarımızdan birisi kesilmiş gibi hissederiz. Hayatımızda bu denli önemli bir noktaya gelen internette yaşanan çoğu kesintiyi internette aratarak kendi kendimize çözebiliriz. Örneğin DSL bağlantısı yok hatası neredeyse her kullanıcının başına gelen bir hatadır. Bu hata karşısında internet erişimi sağlanamayacaktır. Peki, DSL bağlantısı yok hatası nasıl düzeltilir? Yazımızın devamında bu sorunun cevabını bulabileceksiniz.

DSL bağlantısı bağlı değil gibi bir hata alındığında yapılması gereken ilk şey dışarıdan modeme gelen hattın kablosunu kontrol etme olmalıdır. Kabloda herhangi bir sıkıntı gözükmüyor ise modem üzerinde yer alan DSL ışığının olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer kablo sağlam olmasına rağmen yine de ışık yanmıyorsa muhtemelen sizin internet hattınızda sorun bulunmaktadır. Bu konuda internet hizmetini satın aldığınız firmaya ulaşmanız gerekecektir. Bu bahsedilenlerin haricinde başka bir sorun varsa modeme reset atmak bazen çözüm olabilmektedir. Özellikle uzun süredir kapatılmayan modemlerde bazen bu durum ile karşılaşılabilmektedir. Modem yeniden başlatıldığında bu sorun tamamen kalkacaktır.

DSL bağlantısı bağlı değil hatası çözümü için bazen de tarayıcı değiştirmek çözüm olabilmektedir. Örneğin Google Chrome kullanan birisi IE Explorer veya Mozilla gibi başka bir tarayıcıdan giriş yapabilir. Tüm bunlara rağmen dsl bağlantısı yok hatası almaya devam ediyorsanız mutlaka müşteri hizmetlerini arayarak yardım almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Lityum İyon Pil Ömrünün Kısalmasının Nedenleri Lityum İyon Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? başlıklı makalemizde lityum iyon pil, lityum iyon pil ömrü nasıl uzatılır ve lityum iyon pil ömrünün kısalmasının nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

“DSL Bağlantısı Yok Hatası Çözümü” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.