Google Chrome Donma Sorunu Çözümü Nasıl Gerçekleştirilir?

Google Chrome donma sorunu çözümüPek çoğumuz, tarayıcı olarak Google Chrome’u kullanıyor. Kimi zaman oyun oynarken, kimi zaman arkadaşlarımız ile sohbet ederken Google Chrome donma sorunu ile karşılaşıyoruz. Peki Google Chrome donma sorunu çözümü nasıl gerçekleştirilir? Google Chrome donma probleminin giderilmesi için neler yapmamız gerekir? Bu yazımızda sizlere, Google Chrome donma sorunu çözümü ile ilgili bir öneriden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir.

Google Chrome donma sorunu, ve Google Chrome donma problemi çözümü nasıl gerçekleştirilir? İlk olarak Google Chrome’un açılarak çalışmaya başlaması beklenmelidir. Ardından, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan, yıldız işaretinin yanında, çarpı işaretinin biraz altında bulunan, üst üste üç çizginin olduğu butonu tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkacak olan menüden, biraz altta yer alan Ayarlar’a tıklayın. Yeni açılacak olan sayfanın en altında yer alan, Gelişmiş Ayarları Göster seçeneğine tıklayın.
Karşınıza çıkan sayfada biraz aşağı indiğinizde, Ağ başlığının altında şu ifadeyi göreceksiniz: Google Chrome, ağa bağlanmak için bilgisayarınızın sistem proxy ayarlarını kullanıyor…. Bunun hemen altında yer alan, Proxy Ayarlarını Değiştir kısmına tıklamanız gerekiyor.
Karşınıza çıkacak olan yeni küçük pencerede, biraz alta, sağ kısma baktığınızda, Yerel Ağ Ayarları kısmını göreceksiniz. Buraya tıklamalısınız. Burada, Ayarları Otomatik Olarak Algıla kutucuğunun işaretli olduğunu göreceksiniz. Bu kutucuğun işaretini kaldırın. Sonrasında ise, Tamam’a tıklayarak sayfanızı kapatın. Ardından Chrome’u yeniden başlatırsanız, problemin çözümünün gerçekleşip Google Chrome, ağa bağlanmak için bilgisayarınızın sistem proxy ayarlarını kullanıyor.’u rahatlıkla kullanabildiğinizi görebileceksiniz.
Google Chrome donma sorunu, ve Google Chrome donma problemi ile ilgili Google Chrome donma sorunu çözümü için, Google halen çalışmalarına devam etmektedir.

One thought on “Google Chrome Donma Sorunu Çözümü Nasıl Gerçekleştirilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.