Hiç Bir Veri Alınmadı Hatası Ve Çözüm Yolları

Hiç bir veri alınamadı hatasıZaman zaman hepimiz bilgisayar arızaları ile karşılaşabiliyoruz. Bu yazımızda da sizlere, son zamanlarda pek çok kişinin karşı karşıya kaldığını gördüğümüz bir bilgisayar arızasından söz edeceğiz… Hiç bir veri alınamadı hatası… Google Chrome açtığınız, ve bir internet sitesine bağlanmak istediğinizde karşınıza çıkan, hiç bir veri alınmadı; ya da hiç bir veri alınamadı problemi ile ilgili yapabileceklerinize, gelin birlikte göz atalım…

Hiç Bir Veri Alınamadı, Hiç Bir Veri Alınmadı, Hiç Bir Veri Alınamadı Hatası Nedir?

Bilgisayarınızı saatlerdir kullanıyorsunuz, ve hiç bir problem yok. Sonra bir internet sitesine girmek istiyorsunuz, ve karşınıza hiç bir veri alınmadı, hiç bir veri alınamadı şeklinde bir uyarı çıkıyor… Google Chrome ile mi alakalı acaba diyerek Mozilla Firefox gibi bir tarayıcı üzerinde daha deneme gerçekleştiriyorsunuz; ve yine aynı siteye ulaşım sağlayamıyorsunuz. Acaba başka sitelerde durum ne diye bakıyorsunuz, ama onlarda da durum aynı… İnternet yok mu diye baktığınızda internetin de var olduğunu görüyorsunuz… Peki şimdi ne olacak?

Bilgisayarı yeniden başlatarak problemin çözülüp çözülemeyeceğini gözden geçiriyorsunuz; ama bu yöntem de bir işe yaramıyor… Peki bu noktada aklımıza gelen sorunları eledik mi? Aklımıza gelen sorunlar nelerdi?

1) Tarayıcı mı bozuk?
2) Site mi sorunlu?
3) Bilgisayar mı hata verdi?
4) İnternet mi yok?

Hiç Bir Veri Alınamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Her şeyin öncesinde bilgisayarınıza bir adet virüs taraması işlemi yaptırabilirsiniz.
İşe yaramazsa Sistem Geri Yükleme’yi deneyebilirsiniz.
Eğer bu da olmadı ise, Google Chrome tarafından sunulan önerileri gözden geçirebilirsiniz; problem tarayıcı kaynaklı değil, ama yine de denemeye değer… Nedir bu öneriler?

İlk olarak tarayıcınızda yeni bir sekme açın, ve fare ile sağ tıklayarak Yeniden Yükle, ya da, klavyede F5 tuşuna basabilirsiniz. Bu işlemin sonrasında, Google Chrome’nin tamamen kapatılması; ve yeniden açılması gerekiyor. Hiç bir açık site; ya da sekme kalmayacak şekilde. Google Chrome yeniden başlatıldıktan sonra Önbelleğin boşaltılması gerekiyor. Daha sonra ise, Ccleaner isimli program yardımı ile bilgisayarın taratılması, ve saklı kalan tüm verilerin silinmesi öneriliyor. Sonrasında internet kablosunu kontrol edebilir, ardından da DNS ayarlarını, 8.8.8.8 – 8.8.4.4 şeklinde değiştirerek, problemin tekrar edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak, benim size önerim, eğer bir işiniz varsa, kapatın bilgisayarınızı, gidin işlerinizi halledin, sonrasında hatanın devam edip etmediğini bir kere daha kontrol edersiniz… Büyük olasılıkla da sorunu çözülmüş halde bulursunuz. Ağ ile alakalı bir sorunun var olması durumu muhtemeldir…

Bir önceki yazımız olan Lityum İyon Pil Ömrünün Kısalmasının Nedenleri Lityum İyon Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? başlıklı makalemizde lityum iyon pil, lityum iyon pil ömrü nasıl uzatılır ve lityum iyon pil ömrünün kısalmasının nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.