Laptop Klavyesi Nasıl Sökülür Laptop Klavyesi Nasıl Temizlenir?

Bu yazımızda sizlere, laptop klavyesi temizleme ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Laptop klavyesi temizleme ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenker her şeyden önce laptop klavyesi nasıl sökülür diyorlar. Laptop klavyesi nasıl temizlenir sorusunun da yanıtı olan, laptop klavyesi nasıl temizlenir; ve laptop klavyesi nasıl sökülür, laptop klavyesi nasıl takılır gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz.
Laptop klavyesi nasıl sökülür diyenler, özellikle laptop üzerine sıvı dökmüş olan kişilerdir. Sıvı teması dolayısı ile laptop klavyesi genellikle bozulur. Değişim gerektirir. Ancak, laptop klavyesi nasıl sökülür diyenler, şanslarını denemek isteyen kişilerdir, son bir çırpınış için bakalım laptop klavyesi nasıl sökülür:

Laptop klavyesi nasıl sökülür diyenlerin, öncelikli olarak, laptop klavyesi arkasında bulunan bandı sökmeleri gerekmektedir. Klavye kablosunun arkasında bir yapışkan bulunmaktadır; öncelikli olarak bu yapışkanın çıkartılması gerekmektedir. Laptop klavyesinin arkasında bir alüminyum kağıt bulunmaktadır, bu kağıdın kenarının açılması gerekmektedir. Daha sonra ise, kenarından açılan alüminyum kağıdın dikkatli bir şekilde sökülmesi gerekmektedir.
Laptop klavyesinin arkasında bulunan plastik tutucuların kancalarının sökülmesi gerekmekle birlikte, bu sökme işleminin tek tek olması gerektiğini de unutmamalısınız. Kancaların sökülmesi işleminden sonra ise plastik parçaların çıkartılması gerekmektedir.
Laptop klavyesi nasıl sökülür sorusunun yanıtları arasında sırada, laptop klavyesindeki tuşların çıkartılması işlemi yer almaktadır, ama, tuşların çıkartılmasından önce, resimlerini çekerseniz, laptop klavyesi nasıl takılır sorusunun yanıtını ararken, hangi tuş nereye takılacak sorusunun yanıtını da aramak durumunda kalmamış olursunuz.
Laptop klavyesinde tuşların sökülmesi işlemini takip ederken şunu denemelisiniz: tuşları, doğru yönde sökmeniz gerekmektedir. Diyelim ki sol tarafta denediniz, zorlandınız, üst kısmı denemelisiniz; aksi halde klavye tuşlarını kırabileceğinizi unutmamalısınız. Laptop klavyesinin klavye tuşlarının sökülmesi işleminden sonra ise, klavye tuşlarını tutan mekanizmaları sökmeniz gerekmektedir.
Laptop klavyesi nasıl sökülür diyenlerin, sonraki aşamada, laptop klavyesinden kalanları katmanlarına ayırmaları gerekir. Sonrasında ise laptop klavyesi tamamen sökülmüş demektir. Artık, sıvıyı, kalan şeffaf bölümden temizlemeyi deneyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.