Mavi Ekran Hatası Nasıl Düzeltilir? İşte Mavi Ekran Hatası Çözümü

mavi ekran hatası çözümüBu yazımızda sizlere, mavi ekran hatası nasıl düzeltilir, ve mavi ekran hatası nasıl çözülür sorusunun yanıtları arasında yer alan mavi ekran hatası çözümü ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de sık sık bilgisayarınız üzerinden mavi ekran hatası alıyorsanız, zaman kaybetmeden soralım: mavi ekran hatası nasıl düzeltilir? Mavi ekran hatası nasıl çözülür? İşte mavi ekran hatası çözümü ile ilgili bilgiler:

Mavi ekran hatası aldığınızda, hemen paniğe kapılarak bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatmaya çalışmayın. Bir dakika durun. Mavi ekran hatası üzerinde bir çok yazı göreceksiniz. Bu yazıların içerisinde mutlaka ki bir hata kodu bulacaksınız. Bu kodu bir yere not alın, sonrasında bir başka bilgisayar üzerinden, aldığınız hata kodunu Google üzerinde sorgulayın, ve neden kaynaklanıyor olabileceğini öğrenmeye çalışın.
Mavi ekran hatası nasıl düzeltilir ya da mavi ekran hatası nasıl çözülür sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay da, bilgisayarınıza en son, hangi parçaları eklediğinizi düşünmek. Yeni bir sürücü, ekran kartı… Ya da her ne ise, bu parça bilgisayarınıza uyum sağlamadığı için mavi ekran hatası alıyor olabilirsiniz. O halde, bu parçanın sürücüsünü Denetim Masası üzerinden kaldırmanız gerekecektir. Son zamanlarda yüklediğiniz bir program, ya da oynadığınız bir oyun da mavi ekran hatasına neden olabilir. Mavi ekran hatası çözümü bu durumda, Denetim Masası’ndan bu uygulama, program, ya da oyunu kaldırmak olmalıdır.
Mavi ekran hatası çözümü bu şekilde de gerçekleşmiyorsa yapmanız gereken son işlem, siz her ne kadar istemeseniz de bilgisayarınıza format atmak olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Lityum İyon Pil Ömrünün Kısalmasının Nedenleri Lityum İyon Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? başlıklı makalemizde lityum iyon pil, lityum iyon pil ömrü nasıl uzatılır ve lityum iyon pil ömrünün kısalmasının nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

“Mavi Ekran Hatası Nasıl Düzeltilir? İşte Mavi Ekran Hatası Çözümü” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.