Olay Günlüğü Ve Olay Görüntüleyici Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, Olay Günlüğü nedir, Olay Görüntüleyici nedir, Olay Görüntüleyici ne işe yarar gibi soruların yanıtlarından kısaca söz ederek, Olay Günlüğü, ve Olay Görüntüleyici hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. Olay Günlüğü, ve Olay Görüntüleyicinin aynı anlamda, ve aynı amaç için kullanıldığını belirtelim; ve, Olay Günlüğü ile Olay Görüntüleyicinin aynı şeyi ifade ettiğini belirttikten sonra, Olay Günlüğü nedir, ve Olay Görüntüleyici nedir sorularının yanıtını sizlere vermeye çalışalım:

Olay Günlüğü nedir? Olay Görüntüleyici nedir? Olay Günlüğünü, ve Olay Görüntüleyiciyi sizlere anlatmadan önce, Olay’ın ne olduğunu anlatmamız gerekmektedir. Olay, işletim sisteminizde, gerek kullandığınız programlar, gerekse de size bildirilmesi gereken sistem verileri ile ilgili olarak hazırlanan girdiler olarak isimlendirilmektedir. Olay Günlüğü sayesinde, size bilgi verilmesi gereken, yazılımsal; ve da güvenlik ile uygulama kayıtlarının tamamını kaydedilir, Olay Görüntüleyici sayesinde, siz, daha önce fark edemediğiniz tüm bu verilere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
Olay Görüntüleyici ne işe yarar sorusunun yanıtına gelince, bilgisayar kullanıcısı, Olay Görüntüleyici sayesinde, bilgisayarı ile ilgili, farkına varamadığı donanımsal, yazılımsal, ya da güvenlik ile ilgili bilgilere kolaylıkla ulaşabilir; hatta Olay Görüntüleyici ne işe yarar sorusunun bir diğer yanıtının da, uzakta olan bilgisayarları kontrol etmek olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Eğer Olay Görüntüleyiciyi kullanmayı biliyorsanız, sizin bilgisayarınıza erişim sağlanıp sağlanmadığını, ve hatta nelerin yapıldığını dahi öğrenme şansına sahip olabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

4 thoughts on “Olay Günlüğü Ve Olay Görüntüleyici Hakkında Bilgiler

  1. Peki arkadsım herkez oyunlarda kasmayı yok etmek için msconfig>hizmetler>windows olay günlüğünü kapattırıyorlar bunu ne için yapıyorlar gerçekten işe yararmı ve windows olay günlüğünün kapatılması bilgisayara zarar verirmi ?

    1. Bunu daha önce hiç duymadım. Oyunlarda kasmanın olmaması için bilgisayarının gücü önemli sonuçta, ve pek bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Windows içeriğini çok fazla karıştırmayı da doğru bulmuyorum. Ama konu bilgim dahilinde değil. Sadece fikrimi yazdım.

  2. sa kardeşim ben bu olay günlügünü dewre dısı bıraktım ve pc degişti internete girmiyo temaları acmıyor ve aşırı yawaşladı bunu geri nasıl getire bilirim yardımcı olurmusun ?

  3. aga o devre disi birakdigin bolume tikla noktayi koy o bos yere sonra bilgisayari kapat iste bu kadar bendede olmusdu durum soyle ekrandan ram alinyor ve tum guc oyuna gidiyor bu yuzden ekran yavasliyo ve oyuna girerken performans artiyor)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.