Silinen Dosyaları Geri Getirme Ve Silinen Dosyaları Kurtarma İşlemleri


silinen dosyaları kurtarmaBu yazımızda sizlere, Windows 8 için, silinen dosyaları geri getirme, ve silinen dosyaları kurtarma ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Windows 8′de, silinen dosyaları geri getirme, ya da silinen dosyaları kurtarma işlemi için daha çok Dosya Geçmişi’ni kullanacağız. Dilerseniz hemen, silinen dosyaları geri getirme ile ilgili bilgileri Windows 8 için anlatmaya başlayalım:


Windows 8′de silinen dosyaları geri getirme işlemi için Dosya Geçmişi’nden söz edeceğiz; ancak Dosya Geçmişi bulunmadan da silinen dosyaları kurtarma mümkün. Hemen anlatmak istersek:
Silinen dosyaları geri getirme programları mevcut. Bu programlar genellikle ücretsiz. Sabit diskiniz içerisinde silinen dosyaları kurtarmaya çalışan programlar, genellikle, silinen dosyalardan geri kalan bazı parçaları bularak dosyaları kurtarmaya çalışırlar. Ancak günümüzde SSD’lerin yoğun kullanımı söz konusu. SSD’lerde, silinen dosyaları geri getirme programlarını kullanabilmek için dosyalar silinmeden önce, TRİM işlevini SSD’de devre dışı bırakmanız gerekiyor. Aksi halde, silinen dosyaları geri getirme programları herhangi bir işe yaramıyor. Peki dosya Geçmişi silinen dosyaları geri getirmede nasıl işimize yarar?
Windows 8′i kullanmaya başladığınız anda Dosya Geçmişini aktif etmeniz halinde, tüm dosyalarınızın yedekleri Dosya Geçmişi tarafından, Windows’un çalıştığı her saat, arka planda alınıyor, yedekleniyor. Silinen dosyaları geri getirme adına sizin tek yapmanız gereken ise şu oluyor: Öncelikle Dosya Gezgini’ne gidiyor; ve silinen dosyaların bulunduğu klasörü buluyorsunuz. Sonrasında Ribbon üzerinde bulunan Geçmiş dosyasına basın… Silinen dosyaları geri getirme işlemi bu kadar basit…

Konu etiketleri:nokia lumia520 fotoğraflar silindi ne yapabilirim, google chrome geçmişini geri getirme, lumia silinen resimler, lumia 620 silinen videoyu geri getirme, lumia 520 yedek geri getirme, nokia lumia silinen fotoğrafları kurtarma, lumia 520 silinen numarayı bulma, lumia silinen şeyi geri geri getirme, internette silinen geçmişi görme, google chrome geçmişi geri getirme

Yorum yapmak ister misiniz?!