Video Sürücüsü Güncelleme Hakkında Bilgiler

video sürücüsü güncellemeBu yazımızda sizlere, Video Sürücü güncelleme hakkında bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Video Sürücü nasıl güncellenir sorusunun yanıtını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Video sürücüsü güncelleme işlemini gerçekleştirmemeniz halinde, bilgisayarınızı açtığınızda siyah ekran sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bilgisayarı açmanız halinde karşılaştığınız siyah ekran sorunu sadece video sürücü ile alakalı olmasa da, video sürücüsü güncelleme ile problemin çözülmesi olanaklı olabilmektedir. Peki video sürücüsü nasıl güncellenir?

Video sürücüsü nasıl güncellenir? Video sürücüsü güncelleme için her şeyin öncesinde bilgisayarınız açık, ve çalışıyor konumda iken, Görev çubuğuna sağ tıklamanız gerekmektedir. Görev çubuğu, bilgisayarınızın en altında, saat; ve Başlat’ın da üzerinde bulunduğu çubuktur. Buradan, Görev Yöneticisini Başlat’a tıklamalısınız.
Burada İşlemler sekmesine gitmeli, ve Explorer.exe’ye tıklayarak, İşlemi Sonlandır’malısınız. Daha sonra Dosya’ya tıklamalı, ardından da Yeni Görev, ya da Çalıştır’ı tıklamalısınız. Aç’a tıklayarak, karşınıza gelen metin satırına explorer.exe yazmalı, sonrasında da Tamam’a tıklamalısınız.
Buradan sonra, video sürücüsü güncelleme için Başlat butonuna tıklamalı, ve arama kutucuğuna Aygıt Yöneticisi yazmalısınız. Aygıt Yöneticisi sonuçlar arasında çıkacaktır. Buna çift tıklayın. Ekran Bağdaştırıcıları’nı çift tıklayıp, ardından da Ekran Aygıtı’nda sağ tıklayın. Burada Sürücü Yazılımını Güncelleştir’e tıklayın. Karşınıza bir güncelleme sihirbazı gelecek. Burada, gerekli adımları, ilerleyecek şekilde izleyerek devam edin.
Tüm bu işlemlerin sonrasında, video sürücüsü güncellendiğinde, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebileceği gibi, ekran çözünürlüğünü de yeniden eski haline getirmeniz gerekebilecektir… Bilgisayarı açtığınızda karşınıza çıkan siyah ekran sorununun çözülmüş olması dileği ile…

Bir önceki yazımız olan Lityum İyon Pil Ömrünün Kısalmasının Nedenleri Lityum İyon Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? başlıklı makalemizde lityum iyon pil, lityum iyon pil ömrü nasıl uzatılır ve lityum iyon pil ömrünün kısalmasının nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.