Windows 10 WiFi Sorunu

telefonun wifisi çalışmıyorMicrosoft’un çıkarmış olduğu en son işletim sistemi Windows 10, iyiden iyiye yayılmaya başladı. Hatta pek çok Windows 8.1 kullanıcısı hiç bir ücret ödemeden bu yeni işletim sistemine geçiş yaptı. Fakat bu geçişlerden bazı kullanıcılar oldukça pişmanlık yaşadı. Çünkü her işletim sisteminin yeni versiyonunda olduğu gibi Windows 10’da da bir çok sorun ortaya çıktı. Bu sorunlardan birisi de Windows 10 wifi sorunu olarak karşımıza çıkıyor.

Windows 10’a geçen kullanıcıların bir kısmı daha önce kullanabildikleri wifi özelliğini kullanamadıklarından dert yanıyor. Bu yazımızda Windows 10 wifi sorunu çözümü ile ilgili altın değerinde ipucu vereceğiz. Böylece Windows 7 veya 8.1’den 10’a geçen kullanıcılar artık wifi sorunu yaşamayacak. Windows’a göre yeni işletim sistemine geçen kullanıcıların cihazında yer alan bir VPN programı, wifi sorunu yaşanmasına neden oluyor. Fakat daha önce herhangi bir VPN programı kullanmayan kişilerin bilgisayarlarında da wifi sorunu ortaya çıkmaktadır. Windows 10 wifi sorununu adım adım şu şekilde halledebiliriz:

* Başlat Menüsü’ne sağ tıklayıp Komut İstemi (Yönetici) ‘ye tıklayın.

* Açılan siyah ekrana tırnak işaretleri olmadan “reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f” komutunu girin. Bu komutu elle tek tek yazmak yerine kopyala yapıştır diyebilirsiniz.

* Ardından yine tırnak işaretleri olmadan “netcfg -v -u dni_dne” komutunu yazın ve son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımların ardından bilgisayarınız yeniden başladığında artık wifi sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Konumuzun sonunda Windows 10 wifi şifresi değiştirme işlemi nasıl yapılır ondan bahsedelim. Bunun için modemin ara yüzüne girmek gerekiyor. Web tarayıcınızdan 192.168.2.1 yazarak modem ara yüzüne gelin. Buradan kullanıcı adını ve şifrenizi yazarak giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra menülerden kablosuz ağ ayarlarına gelin. Buradan ilgili alana yeni şifre girerek değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Lityum İyon Pil Ömrünün Kısalmasının Nedenleri Lityum İyon Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? başlıklı makalemizde lityum iyon pil, lityum iyon pil ömrü nasıl uzatılır ve lityum iyon pil ömrünün kısalmasının nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.