Windows 7’de Bütün Donanımlar Düzgün Çalışacak mı?

Bu yazı, sizlere Windows 7 de bütün donanımların tam mı yoksa eksiklikleriyle beraber büyük oranda düzgün mü çalıştığını, yoksa Windows 7‘nin donanımlar konusunda büyük bir sıkıntı mı çıkardığını paylaşacağız.

Bazı eski parçalar yeni sürücülerinin olmaması sebebiyle sorun çıkarabilir. Ancak yazılımlar için olduğu gibi, donanımların da birçoğu Windows 7’de sorunsuzca çalışıyor. Yine de kafalarda hala birçok soru işareti var. Windows 7 donanım çalışması sıkıntılı mı diyenlere, çok çekirdekli bilgisayarlara getirdiği avantajdan da kısaca bahsedelim. Windows 7 çok çekirdekli işlemcilerde işlemlerin az olduğu yada sadece tek çekirdeğin işlem yaptığı anlarda diğer çekirdekleri yormadan bekletiyor. Bilgisayarınız kendi kendini dinlendiriyor. Windows 7‘nin 512 MB bellekli bilgisayarlarda bile çalışabilmesi ram açısından başlı başına bir artısı. Windows 7 donanım çalışması, parçalara göre değişse de kullanıcılarına genelde kolay bir kullanım vaadediyor.
Windows 7 donanım konusunda size pek sıkıntı verecek gibi görünmüyor. Windows 7 donanım ile ilgili uyumluluk sorunları varsa bile Microsoft resmi adresinden Windows 7 donanım çalışması ile ilgili sıkıntılarınızı giderebilirisiniz.

Bir önceki yazımız olan Lityum İyon Pil Ömrünün Kısalmasının Nedenleri Lityum İyon Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? başlıklı makalemizde lityum iyon pil, lityum iyon pil ömrü nasıl uzatılır ve lityum iyon pil ömrünün kısalmasının nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.