Bilgisayar Nedir? Bilgisayar İle İlgili Bilgiler


Bu yazımızda sizlere, bilgisayar nedir sorusunun yanıtı ile birlikte, bilgisayar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bilgisayar ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz yazımızda, bilgisayarı kısaca tanımış, ve bilgisayar nedir sorusunun yanıtı ile birlikte, bilgisayar hakkında bilgi edinmiş olacaksınız. Bilgisayar ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya, bilgisayar nedir sorusunun yanıtı ile başlayalım, ve sonrasında da bilgisayarı tanımaya devam edelim:


Bilgisayar nedir? Bilgisayar nedir sorusunun yanıtını elektronik beyin olarak verenler dahi bulunmaktadır. Bilgisayar nedir sorusuna yanıt olarak bilgisayarı şu şekilde tanımlayabiliriz: Bilgisayar adı verilen elektronik cihaza, daha önceden bir takım programlar yüklenir, ve bu programların, daha sonra, mantıksal, ve matematiksel işlemler sırasında işe yaraması sağlanmaya çalışılır. Bilgisayar, daha önceden yüklenmiş olan programlar sayesinde, aritmetiksel, ve mantıksal işlemleri bir kaç saniyede yapabilen elektronik cihaz olarak tanımlanmaktadır.
Bilgisayar hakkında bilgi, ve bilgisayar ile ilgili bilgiler verirken şunu da belirtmemiz gerekmektedir: bilgisayar, öncelikle kullanıcısından bir takım bilgiler alır, sonra, aldığı bu bilgilerle, aritmetiksel, ve mantıksal işlemleri hızlı bir şekilde sonuçlandırır; elde ettiği sonuçları ise, arşivleyerek saklar, seneler sonra, bilgisayar içerisindeki bir dosyaya rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz.
Bilgisayar ile ilgili bilgiler arasında, bilgisayar hakkında bilgi verirken şunu da belirtmemiz gerekmektedir: bir konuyu halletmeniz gerektiğinde, bu konuyu bilgisayara ileterek, onun nasıl halledilmesi gerektiğini belirttiğinizde, bilgisayar, sizin belki de senelerce uğraşarak sonuca ulaştırabileceğiniz bu konuyu, sizin için bir kaç saniye içerisinde çözümleyebilmektedir. Bu nedenle bilgisayarın, insan hayatını ne denli kolaylaştıran bir cihaz olduğu, hepimiz tarafından, rahatlıkla anlaşılabilmektedir…

Konu etiketleri:bilgisayarla ilgili yazılar, bilgisayar ile ilgili bilgiler
6 Mayıs 20123.148 kere 1 defa yorumlanmış, etiketler:, , ,

Bir yorum yapılmış »

  • didem demetoğlu demiş ki:

    müthiş olmuş

Yorum yapmak ister misiniz?!