Bilgisayar Giriş Birimleri Nedir? Bilgisayar Giriş Birimleri Nelerdir?


Bu yazımızda sizlere, bilgisayar giriş birimleri ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Bilgisayar giriş birimleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan klavyeyi; ve fareyi de yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Öncelikli olarak bilgisayar giriş birimleri nedir sorusunun yanıtlarına bakalım, sonrasında da bilgisayar giriş birimleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan klavye ve fareyi sizlere tanıtalım, yani kısaca, bilgisayar giriş birimleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışalım:


Bilgisayar giriş birimleri nedir? Bilgisayar giriş birimleri, bilgisayara veri aktarımı sağlanmasını olanaklı hale getiren araçlara verilen isimdir. Yani bilgisayar giriş birimleri sayesinde, istediğiniz verilerin girişini bilgisayarınıza girebilir, ve onları bilgisayarınız üzerinde kullanmayı olanaklı hale getirebilirsiniz… Bilgisayar giriş birimleri nedir sorusunun yanıtı sonrasında, bilgisayar giriş birimleri nelerdir sorusunun yanıtlarını da sizlere aktaralım:
Bilgisayar giriş birimleri nelerdir? Bilgisayara giriş gerçekleştirebildiğimiz klavye; fare, hatta mikrofon ve tarayıcı da bilgisayar giriş birimleri arasında yer almaktadır. Bilgisayar giriş birimlerini kısaca tanımaya çalışacak olursak:
Klavye nedir? Bilgisayara yazı yazarak giriş gerçekleştirmek istediğimiz verileri klavye sayesinde bilgisayar ortamına aktarmamız olanaklı hale gelmektedir. Klavyelerde harf diziminin neye göre yapıldığına gelince, klavyede harf diziminin, dilde en sık kullanılan harflere göre gerçekleştirildiğini belirtmemiz gerekmektedir. Klavye çeşitleri F klavye, ve Q klavye gibi farklı isimler alabilmektedir. F klavye Türkçe klavyedir; Q klavyenin ise İngiizce klavye olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bununla birlikte, ülkemizde, klavye çeşitleri arasında yer alan F klavye, ve Q klavye de değişen oranlarda kullanılmaktadırlar.
Fare nedir? Bilgisayar giriş birimleri arasında yer alan fare, ekranda gördüğümüz belirli noktaları işaretlememizi, ve tercihlerimizi, yapmak istediklerimizi bilgisayar ortamına gönderen araç olarak tanımlanmaktadır. Fare çeşitlerinin üç farklı grupta toplandığını da belirtmemiz gerekmektedir. İztopu fareler dizüstü bilgisayarlarda kullanılmaktadır. Optik fare, ve yol faresinin de fare çeşitleri arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir.

Konu etiketleri:giriş birimleri nelerdir, giriş birimi nedir, klavye çeşitleri, klavye cesitleri nelerdir, telefonda klavye çeşitleri, bilgisayarın giriş birimleri nelerdir, bilgisayar giriş birimleri nelerdir, bilgisayarın giriş birimlri nelerdir, bilgisayar giriş birimleri, bilgisayarda giriş birimi nedir

9 yorum yapılmış »

 • gökdere demiş ki:

  verdiğiniz bilgiler tatmin edici değil

 • alperen demiş ki:

  Bilgisayarda giriş birimleri nelerdir

 • adsız kahraman demiş ki:

  klavye çeşitleri nelerdir?

 • şeyda demiş ki:

  Off ya çok saçmaaaaa

 • nknkbgjh demiş ki:

  aradığımı bulamadım

 • buse demiş ki:

  yeterli bilgi değil

 • ak demiş ki:

  hem güzel hem de berbat ne biçim bir site bu

 • ramazan demiş ki:

  aradığımı bulamadım

 • hakkı demiş ki:

  anlamak zor kardeş

Yorum yapmak ister misiniz?!