Bilgisayarımın Özelliklerini Nasıl Öğrenebilirim Diyenler İçin Öneriler

bilgisayarımın özellikleri nelerBu yazımızda sizlere, bilgisayarımın özelliklerini nasıl öğrenebilirim, bilgisayarımın özellikleri neler, ve bilgisayarımın özellikleri nelerdir şeklindeki soruların yanıtlarını nasıl bulabileceğinizi anlatmaya çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bilgisayarımın özelliklerini nasıl öğrenebilirim, bilgisayarımın özellikleri neler, ya da bilgisayarımın özellikleri nelerdir diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizi gözden geçirmeye başlayalım…

Bilgisayarımın özelliklerini nasıl öğrenebilirim diyenler için bu gereksinim, bilgisayarlarına yeni bir oyun almak; ya da program yüklemek istediklerinde gündeme gelmektedir. Çünkü, her bir oyun, ya da programın gereksinim duyduğu bilgisayar özellikleri birbirinden farklıdır. Alacağınız oyun, ya da yükleyeceğiniz programın sistem gereksinimlerine bakar, ve bilgisayarınızın özellikleri ile uyumlu olduğunu görürseniz, rahatlıkla alım, ya da yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki bilgisayarımın özellikleri nelerdir diyen bir kişi nerelere bakmalı?
Bilgisayarımın özelliklerini nasıl öğrenebilirim? İlk olarak, masaüstünüzde yer alan Bilgisayarım iconuna sağ tıklayıp, Özellikler butonunu seçerek, bilgisayarımın özellikleri neler sorusunun yanıtları arasında yer alan işlemci; ve RAM detaylarını öğrenebilirsiniz. İşlemci detayları için CPU değerini gözden geçirmeniz gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda takılı bulunan sabit disk, ya da disklerin kapasitesini öğrenmek isterseniz yapmanız gereken, yine masaüstünde bulunan Bilgisayar iconuna sağ tıklamak, sonrasında da Yönet butonuna tıklamaktır. Ardından açılan sayfada sol kısımda yer alan Disk Yönetimi butonuna tıklauarak, sağ taraftan bilgisayarınızda takılı olan hard disklerin kapasitelerini öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Leeds Üniversitesi Dünya Hakkında Araştırma Yapıyor başlıklı makalemizde dünya hakkında, dünya ile ilgili ve dünya katmanları hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.