Bilgisayar Ve Bilgisayar Nedir Hakkında Bilgiler

Bilgisayar, hepimizin günlük hayatta sık olarak kullandığımız bir araçtır. Kimilerimiz bilgisayar üzerinde çalışır; kimilerimiz ise bilgisayar ile bilgi edinir. Henüz hiç okuma ya da yazma bilmeyen kişiler de bilgisayar üzerinde oyun oynayabilirler.Bu şekilde bakıldığında, bilgisayar nedir sorusu için verilecek cevapların her kesim için farklı niteliklerde olduğunu görürüz. Peki bilgisayar nedir sorusuna verilebilecek en doğru cevap nasıl olmalıdır? Bilgisayar nedir sorusunun cevabını hep birlikte öğrenmeye çalışalım.

Bilgisayar nedir? Bilgisayar, verileri işleyen, özet haline getirebilen; bununla birlikte, verilerin yine yüksek kapasiteli bir şekilde saklanmasını sağlayan; yanında bir de, bir bilgiyi farklı ortamlara taşıyabilme özelliği bulunan araçlar, bilgisayar olarak tanımlanmaktadır.
Bilgisayarlar, belirtilen tüm işlevleri, akıl gücünün alamayacağı bir hız ile gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte, yine bir insanın yorulacağı; ve belirtilen işlemleri uygularken sıkılacağı düşünülecek olursa, bilgisayarların, aynı işlevleri, sıkılmadan, yorulmadan; ve usanmadan gerçekleştirdiği görülecektir.
Bilgisayar nedir sorusunun cevabı olan bu denli kapsamlı bir araç, tüm bu belirtilen işlevleri tek başına gerçekleştirebilir mi? Bu da bir soru işaretidir aslında. Şöyle ki: bilgisayarlar, sahip oldukları donanımları ile işlem görmektedieler; ama, bilgisayarların çalışmasını sağlayan bir yazılıma da gereksinimleri olduğunun unutulmaması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Biçimlendirme Ve Tam Biçimlendirme Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde bilgisayar format, hızlı biçimlendirme ve sabit disk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.