Google Chrome Şifreleri Görme Ve Yedekleme

Google Chrome donma sorunu çözümüBu yazımızda sizlere, Google Chrome şifreleri nasıl görülür, ve Google Chrome şifreleri nasıl yedeklenir sorusunun yanıtları arasında yer alan, Google Chrome şifreleri görme, ve Google Chrome şifreleri yedekleme ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Google Chrome şifreleri nasıl görülür, ya da Google Chrome şifreleri nasıl yedeklenir diyorsanız, zaman kaybetmeden Google Chrome şifreleri görme, ve Google Chrome şifreleri yedekleme bilgilerini sizlerle paylaşmaya başlayalım:

Google Chrome şifreleri nasıl görülür? Google Chrome şifreleri görme adına yapılması gereken, ilk olarak Google Chrome’u açmak, sonrasında da Menü butonundan Ayarlar’a tıklamaktır. Bu yeni açılan sekmenin en altında bulunan Gelişmiş Ayarları Göster kısmına tıkladığınızda, biraz aşağıda Şifreler Ve Formlar başlıklı bir yer görürsünüz. Burada, Kaydedilen Şifreleri Yönetin yazan yere tıklamanız halinde, giriş yaptığınız sitelerin kullanıcı adları, ve şifrelerini görebilmeniz olanaklı hale gelecektir. ******** şeklinde görülen şifrelerin üzerine giderek tıkladığınızda Göster butonu karşınıza çıkacak, ve şifrelerinizi görebileceksiniz.
Google Chrome şifreleri nasıl yedeklenir? Google Chrome şifreleri yedekleme için, bilgisayarınızın Masaüstü’nde bulunan Bilgisayarım butonuna tıklayın. Bilgisayarınızın kurulu olduğu diske tıklayarak Users klasörüne erişin. Buradan kullanıcı adınıza ulaşın. AppData, sonrasında Locak, Google, Chrome, User Data, Default… klasörlerine sırası ile erişin. Ardından ise, Login Data Journal, ve Login Data klasörlerinin yedeklerini alın. Bir gün bilgisayarınıza format atmanız dahi gerekse, Chrome yüklemenizin hemen sonrasında bu klasörü, aldığınız yere geri yüklemeniz, şifrelerinizin bıraktığınız yerden size geri gelmesini olanaklı hale getirecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.