Android Virüs Koruması İçin Alınabilecek Android Güvenlik Önlemleri

Bu yazımızda sizlere Android virüs korumasını gerçekleştirebilmeniz için, Android güvenliğini arttırmak adına alabileceğiniz bazı Android güvenlik önlemlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Android güvenliğini sağlayamamanız halinde, Android virüs korumanın sınırlarından çıkarsınız; ve bu durum da sizin faturanızın kabarmasının en önemli nedenleri arasında yerini alabilir.

Android virüs korumasını gerçekleştiremez; ve Android güvenliğini sağlayamaz iseniz, Android güvenlik önlemlerini aşmış olursunuz; ve cep telefonunuz, ya da tablet bilgisayarınız, siz farkında olmadan bir yerlere abone olabilir, bununla da kalmaz sizin adınıza SMS gönderebilir, bunların her birisi ise sizin faturanızı arttırmaktan başka bir işe yaramaz. O halde, Android güvenlik önlemlerine birlikte bakalım; Android güvenliğini arttırarak Android virüs korumasını gerçekleştirip, faturamızın kabarmasını önleyelim…
Android güvenlik önlemleri arasında ilk olarak indirdiğiniz uygulamalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Zararlı yazılımlar, herhangi bir uygulamanın içerisine gömülerek cihazınıza gönderilebilir. Bu nedenle, Android virüs koruması için, uygulamalarınızı sadece Google Play Store’den indirmeniz önerilmektedir.
Android virüs koruması için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da, size gönderilen linklere tıklamamanız gerektiğidir. Bu linkler E-posta; ya da SMS aracılığı ile size gönderilebilir. Eğer tanımadığınız kişilerden bu şekilde iletiler alıyorsanız, kesinlikle tıklamamanız önerilmektedir.
Android güvenliği için yapmanız gereken bir diğer şey ise, bir güvenlik yazılımı kullanmanızdır. Android virüs koruması için geliştirilmiş olan güvenlik yazılımlarının farklı firmalar tarafından dağıtıldığını unutmamanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.