Androide Virüs Girer Mi Diyenler İçin Android Virüs Koruma Bilgiler

Androide virüs bulaşır mıPek çok kişi, akıllı telefon, ve tabletlerin artış göstermesi ile birlikte şu soruların yanıtlarını merak etmeye başladı: Androide virüs girer mi, Androide virüs bulaşır mı… Biz de bu nedenle, bu yazımızda sizlere, Android virüs koruma bilgilerinden söz etmeye çalışacağımızı belirtelim, ve hemen Android virüs koruma ile ilgili detayların aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Androide virüs girer mi, ya da Androide virüs bulaşır mı diyen kişilerin, Her şeyin öncesinde; Android virüs koruma adına, cihazlarının bir başkasının eline geçmesini önlemeleri gerekmektedir. Bunun için, Android ekran kilidi mutlaka kullanılmalı; ve kimse ile paylaşılmamalıdır. Android ekran kilidi sayesinde, cihazınızı kimin, ne amaçla kullandığına dair bilgi sahibi olursunuz, ve bu şekilde, istemediğiniz yerlere girilmesine, ya da istemediğiniz programların yüklenmesine engel olabilirsiniz.
Android virüs koruma için, uygulamalarınızdan, özellikle kişisel verilerinize ulaşabilen, ve kişisel verilerinizi paylaşabilenleri şifrelemeyi unutmayın. Cihazınız herhangi birisinin eline geçtiğinde, Facebook şifrenizi bulmak zorunda kalmadan direk Facebook hesabınıza ulaşabilirse, sosyal ortamda, sizinle ilgili, sizin bile bilmediğiniz bilgileri paylaşması hiç de zor olmayacaktır.
Androide virüs girermi diyenlerin bilmeleri gereken bir diğer şey de cihazlarını şifrelemelerinin gerekliliğidir. Özellikle banka bilgileri, ya da buna benzer, hayati önem taşıyan verilerinizi cihazınızın içerisinde taşıyorsanız, cihazınızı şifreleyerek, hafif de olsa yavaşlamalara göz yummalı, ancak cihaz güvenliğini garanti altına almalısınız: Bununla birlikte, Android virüs koruma adına, verilerinizi SD kart içerisinde değil de Android cihazın dahili hafızası içerisinde saklamanızı önermeyi de unutmayalım…
Androide virüs girer mi sorusunun yanıtının olumlu olduğunu artık biliyoruz. İndirmeniz gereken program, ve uygulamaları mutlaka Google Play Store üzerinden indirin, ve bunun yanında, geliştiricisinin kim olduğunu da araştırmayı ihmal etmeyin. İndirdiğiniz her bir uygulama için verilen izinlerin neler olduğunu gözden geçirmeyi ihmal etmeyin.
Online alışveriş sitelerinden mobil ödeme yaparak alışveriş yapabiliyor olsanız, ve güvenilir yerlerde de bu işlemleri gerçekleştiriyor olsanız, verdiğiniz bilgilerin telefonunuzda kaydedildiğini kesinlikle unutmayın…

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.