Bilgisayar Güvenliği İçin Bunlara Dikkat Edin


Hemen hemen bütün Bilgisayarlarda Virüs programı bulunmaktadır. Buna rağmen yinede Bilgisayarlarda virüsler görülmektedir. Bunun nedeni virüs programlarının kötü olması deyildir. Çok pahalı olan güvenlik yazılımları sektörü, yapılan yatırımlarla oldukça geliştirilen Virüs programlarının, virüslerle tek başlarına baş etmeleri mümkün deyildir. Virüslerle başa çıkmak için, virüs programlarından önce Bilgisayar kullanıcılarının dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Maillerinize Dikkat Edin: Size gelen Mailleri gönderen kişiler, güvenilir kişiler olsalar dahi Mail ile gönderilen dosya yada Linkten haberi olup olmadığını sormadan, Maildeki yönlendirmeleri dikkate almayın.
Dosya indirirken dikkatli olun: Herhangi bir paylaşım sitesinden, Bilgisayarınıza dosya indirecekseniz, daha önce bu dosyayı indirmiş olan kişilerin dosya hakkında yaptıkları yorumları, paylaşım sitesi tarafından onaylanmış dosyaları indirmeye özen gösterin.
Özel Bir windows Kullanıcı Hesabı Oluşturun: Bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız, Yönetici haklarının gereksinimi bulunmayan bir kullanıcı hesabı oluşturun. Önemli olmayan çalışmalarınızı, bu hesaptan gerçekleştirin, aksi taktirde yönetici haklarınız istenmeyen kişiler tarafından kötüye kullanılabilir.
Media Player: Media Player pek çok videoyu oynatabilme özelliğine zaten sahiptir, bunun dışında başka bir program gerektiren videoların virüs özelliği taşıyabileceğini aklınızdan çıkarmayın.
Her Uyarıyı Dikkate Almayın: Zaten bir virüs programınız varsa, bunun dışında herhangi bir yerden size herhangi bir virüs uyarısı gelmeyecektir. Eğer böyle bir uyarıyla karşılaşırsanız, yapmanız gereken şey o sayfayı kapatmanızdır. Sizin bilgisayarınızı zaten virüs programınız korumaktadır.
Google’da Güvenmeyin: Google’da arama yaptığınızda istediğiniz sonuç ile karşılaştığınızı düşünerek, o siteye hemen giriş yapmayın. Adrese bakın eğer güvenilir bir adres ise girin.

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.