Bilgisayarı Korumak İçin Bilgisayar Nasıl Korunur Sorusunun Yanıtları

Bu yazımızda sizlere, tatil sırasında, o çok değer verdiğiniz bilgisayarı korumak için yapmanız gerekenlerden söz etmeye çalışacağız. Bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtı tatil sırasında daha fazla önem kazanır, çünkü, tatil sırasında kurulmamış bir düzen yaşarsınız, bilgisayarınızın kendine ait bir yeri yoktur. Bu nedenle, bilgisayarı korumak için alınması gereken önlemler önemlidir. Bilgisayarı korumak için ne yapmalı? Bilgisayar nasıl korunur? İşte yanıtları:

Bilgisayarı korumak için, her şeyden önce onu güvenli bir yerde saklamanız gerekmektedir. Bilgisayar nasıl korunur sorusunun, hırsızlara karşı en etkili yanıtının bu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Tatil sırasında bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtları arasında kablosuz internet bağlantılarından uzak durulmasının gerekliliği de yer almaktadır. Herkese açık olan kablosuz bağlantılarda, alışveriş sitelerine girmemeye; bankacılık işlemlerini kullanmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Mümkünse, bilgisayarı korumak için taşınabilir modeminizi de tatil sırasında yanınızda taşıyın.
Tatil sırasında bilgisayarı korumak için internet cafelere de dikkat etmeniz gerekmektedir. İnternet cafelerde, Facebook girişi, Twitter girişi, banka hesabı erişimi, mail adresi girişi ve benzer işlemleri yapmaktan kaçınmanız önerilmektedir, çünkü bu gibi yerlerde, sizin şifrelerinizi kaydedebilen zararlı yazılımlar olabilir. Bu yazılımlar, siz farkına varmadan, sizin USB belleklerinize dahi bulaşabilirler.
Tatil sırasında bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay: kendinize yeni bir mail adresi açın, tüm maillerinizi bu yeni mail adresine yönlendirin. Tatil sırasında bu adresi kullanıp, tatil sonrasında da yönlendirmeleri iptal ederek eski maillerinizi kullanmaya devam edin. Bu şekilde mail adresiniz çalınsa dahi, yönlendirmeniz iptal olacağından, fazla bir zarar yaşamazsınız.
Tatil sırasında bilgisayarı korumak için online tarayıcılardan da fırsat buldukça yararlanabilir, ve güvenliğiniz için bilgisayarınızı taratabilirsiniz.
Tatil sonrasında ise, tatil için aldığınız mail adresini iptal edin, ve cihazınızı virüs taramasından geçirerek sorunları giderin…

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.