Bilgisayarımda Virüs Olduğunu Nasıl Anlarım Diyenler İçin

bilgisayarımda virüs olduğunu nasıl anlarımZaman zaman karşımıza çıkan bazı problemler, aklımıza, bilgisayarımda virüs var mı, bilgisayarımda virüs olduğunu nasıl anlarım, ya da bilgisayarda virüs olduğu nasıl anlaşılır gibi soruların yanıtlarını bilmemizin gerekliliğini getirir. Eğer siz de, bilgisayarımda virüs var mı, bilgisayarımda virüs olduğunu nasıl anlarım; ya da bilgisayarda virüs olduğu nasıl anlaşılır diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

Bilgisayarımda virüs var mı diyenler, eğer bilgisayarları çok yavaşladı ise, bu durumdan gerçek anlamda şüphelenebilirler. Programların düzgün çalışmaması, ya da sürekli olarak donma problemleri ile karşılaşmanız, veya, bilgisayarınızın, verdiğiniz komutları algılamaması, tıklamalarınıza yanıt vermemesi, bilgisayarımda virüs olduğunu nasıl anlarım sorusunun en belirgin yanıtları arasında yer almaktadır.
Bilgisayarda virüs olduğu nasıl anlaşılır sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay ise, bilgisayarın, siz hiç bir şey yapmadan, durduk yere yeniden başlamasıdır. Bir antivirüs programınız, ya da benzer bir güvenlik yazılımınız varsa, ve siz kapatmadığınız halde devre dışı kaldı ise, bu da virüsün bir başka belirtisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilgisayarınızın donanımına, örneğin, sabit diske erişemiyorsanız; ya da yazıcınızı kullanmakta zorluk yaşıyorsanız, tarayıcınızın giriş sayfası, sizin bilmediğiniz bir internet sitesi ile değişti ise, sürekli ekranınızda farklı pencereler açılıyor, ve siz bu pencereleri kapatmakta zorlanıyorsanız, bilgisayarınızda virüs olduğunu belirten pencereler ile karşılaşıyorsanız, dosyalarınızı indirmekte sorun yaşıyorsanız, dosyalarınızı, programlarınızı; ya da kayde4ttiğiniz bazı belgeleri kaybettiyseniz bilgisayarınızda büyük ihtimalle virüs var demektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.