Dosyalara Parola Koymak İçin Bilgisayardaki Dosyalara Parola Koyma Bilgileri

Bu yazımızda sizlere, dosyalara parola koyma, ve dosyalara parola koymak ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bilgisayardaki dosyalara parola koyma işlemini nasıl gerçekleştireceğimizi yazımız içerisinde anlatacağımızı belirtelim; ve hemen bilgisayardaki dosyalara parola koyma ile ilgili bilgileri aktarmaya başlayalım:

Dosyalara parola koyma işlemini, Word, Excel, PowerPoint gibi belgeler üzerinde gerçekleştirebileceğinizi belirtmeliyiz. Bilgisayardaki dosyalara parola koyma işlemi sayesinde, belgeleri açmak için eklediğiniz parolayı bilmeyen herhangi birisinin, belgelerinizi açması söz konusu olamayacaktır. Peki dosyalara parola koymak nasıl olur? Birlikte bakalım:
Dosyalara parola koymak için, belgeyi daha önceki bir zamanda kaydetmiş olmanız gerekmektedir. Kaydettiğiniz belgeyi açarak Office butonuna tıklamalı; ve burada Hazırla kısmını seçmelisiniz. Sonrasında ise, yan tarafta sıralanacak olan seçenekler arasında Belgeyi Şifrele kısmına tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında, dosyalara parola koyma adına bir pencere açılacak, ve bu pencerede, kullanacağınız< parolayı yazmanız istenecektir. Yazacağınız parolayı unutmayacağınız; ancak başka birinin de tahmin edemeyeceği şekilde belirlemelisiniz. Daha sonra Tamam'a tıklamalı; sonrasında karşınıza gelecek olan Parolayı Onayla penceresine de yine, biraz önce belirlediğiniz parolayı yazarak, yeniden Tamam'a tıklamalısınız. Bilgisayardaki dosyalara parola koyma işlemini tamamladığımıza göre, artık belgelerimizi kapatabilir, ve parolalı halleri ile yeniden açmayı deneyebiliriz. Parola yanlış girildiğinde belgelerin açılamayacağını unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.