Güçlü Parola Nasıl Oluşturulur? Güçlü Parola Oluşturma Bilgileri

Bu yazımızda sizlere, güçlü parolalar hakkında bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Güçlü parola nasıl oluşturulur sorusunun yanıtları arasında yer alan güçlü parola oluşturma ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Zor parolalar, her zaman, internet ortamında kendinizi daha güvenli hissetmenizi olanaklı hale getiren güçlü parolalardır, ve zor tahmin edilebilirler.

Güçlü parolaların kesinlikle uzun olması gerektiğini bilmelisiniz. Güçlü parola oluşturma sırasında, sadece harf; ya da rakam değil, harf, rakam; ve eğer sistem izin veriyorsa noktalama işaretlerinden yararlanmanız önerilmektedir. Peki zor parolalar oluşturmak için bilinmesi gerekenler nelerdir?
Güçlü parola oluşturma adına yapılması gereken ilk unsur, zor parolaların en az sekiz karakterden oluştuğunun bilinmesinin gerekliliğidir. Her yerde aynı parolayı kesinlikle kullanmamanız gerekmektedir. Her kullanım alanının zor parolalar ile birlikte farklı güçlü parolalardan oluşuyor olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Güçlü parolaları dahi sık aralıklarla değiştirmeniz önerilmektedir. En fazla üç aylık zaman aralıkları ile, güçlü parolaları dahi değiştirmenizin gerekliliğini aklınızın bir köşesine yazın, ya da bunu size hatırlatacak bir yöntem edinin.
Güçlü parola oluşturma adına adına, klavyede mevcut bulunan tüm karakterlerin kullanılmasının gerekliliğini unutmamanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.