Güvenli Şifre Nasıl Olur? Güvenli Şifre Oluşturma

Bu yazımızda sizlere, güvenli şifre nasıl olur, güvenli şifre nasıl olmalıdır, güvenli şifre nasıl oluşturulur sorularının yanında, güvenli şifre oluşturmaya ilişkin bilgiler vermeye çalışacağız. Güvenli şifre nasıl olur; ve güvenli şifre oluşturma konularında bilgi sahibi olmanız halinde, şifre çaldırma konusunda daha az sorun yaşarsınız. O halde soralım: güvenli şifre nasıl oluşturulur, ve cevaplayalım:

Güvenli şifre nasıl olmalıdır sorusunun ilk yanıtı, şifrenin uzun olmasının gerekliliği… 10 – 12 haneli bir şifre; hatta banka şifrelerinde daha uzun şifrelerin kullanılması önerilmektedir. Güvenli şifre oluşturmanın ilk adımının, şifrenin uzunluğu olduğunu belirtebiliriz.
Güvenli şifre nasıl oluşturulur sorusunun yanıtları arasında, anlamlı kelimelerin, şifrede yanyana kullanılmamasının gerekliliği de yer almaktadır. Güzelhava gibi şifreler, havanın güzel olduğunun tahmin edilmesi zor olmayacağından pek fazla güvenli olmamaktadır. Bunun yerine, sapkotmutlusevgi gibi bir şifre alırsanız, güvenli şifre oluşturmada anlamsız kelimeler kullanmanız dolayısı ile daha fazla emniyette olursunuz.
Güvenli şifre nasıl olur diyenler, daha önce, herhangi bir yerde kullandıkları şifreyi, daha sonra başka bir yerde kullanmamaya da dikkat etmelidirler. Saldırganların eline daha önceden geçmiş olan şifreniz, daha sonra başka bir platformda çok rahat bulunacaktır.
Güvenli şifre nasıl olmalıdır sorusunun yanıtları arasında kesinlikle hatırlanabilecek şifreler olmasının da öneminin bulunduğunu unutmamalısınız… Şifre çaldırmak istemiyorsanız bu ayrıntılara dikkat edin. Güvenli şifre kesinlikle, adınızın, bulunduğunuz platformun adının, ya da 123456 sayılarının bulunduğu bir şifre değildir; unutmayın…

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.