HijackThis Nedir?

HijackThis nedirBazen bir mail ile, bazen indirdiğimiz program aracılığıyla bilgisayarlarımıza bulaşan zararlı yazılımlar sayesinde, kimlik avcılarının eline düşebiliyoruz. Şifrelerimiz, kredi kartı bilgilerimiz, özel dosyalarımız, hiç olmaması gereken kişilerin ellerine geçebiliyor… Peki bilgisayarımıza bulaştığının, hatta bilgisayarımızda çalıştığının dahi farkında olmadığımız zararlı yazılımlardan nasıl korunuruz? Yazımız içerisinde sizlere, bu sorunun yanıtı adına HijackThis’i tanıtacağız. Peki HijackThis nedir? Gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım…

HijackThis Nedir?

Zararlı yazılımlardan nasıl korunuruz diyen bir kişi, bilgisayarına HijackThis’i yükleyebilir. Ancak, programı yüklemeden önce, bilgisayarınızda zararlı yazılım olmadığından emin olmalısınız. Çünkü, HijackThis, kendisinden önceki yazılımları sağlıklı olarak kabul eden, kendisinden sonra gelen yazılımlar hakkında ise bilgi aktarımında bulunan bir araç olarak bilinmektedir.

HijackThis’i kurduğunuzda tüm verilerinizi taramasının ardından, tarayıcı aracılığı ile bilgisayarınıza sonradan yüklenen yazılımlar listesini size gösteriyor. Siz bu yazılımları internet üzerinden araştırarak, ne işe yaradıkları hakkında bilgi sahibi olabiliyor, ve sonrasında isterseniz silip, isterseniz silmeden bilgisayarınızda bırakabiliyorsunuz.

HijackThis için şunu söylememiz doğru olacaktır: araç, evinizin kapısına yerleştirilmiş bir kamera gibidir. Gün içerisinde evinize kimlerin girip çıktığını size gösterir. Zararlı yazılımlar hakkında haberdar olmak adına bu aracı bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.