Şifremi Unuttum Nasıl Bulabilirim Diyenler İçin Öneriler

varsayılan tarayıcı nasıl değiştirilirBu yazımızda sizlere, şifremi unuttum ne yapmalıyım, şifremi unuttum nasıl bulabilirim, ve şifremi unuttum nasıl hatırlarım şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Siz şifrenizi unuttuysanız da, kullandığınız bilgisayar, aynı siteye daha önce girmiş olduğunuz bilgisayar ile aynı ise, şifreniz bilgisayarınız tarafından kayıt altına alınmıştır. Peki şifremi unuttum ne yapmalıyım, şifremi unuttum nasıl hatırlarım, ya da şifremi unuttum nasıl bulabilirim diyenler neler yapmalı?

Eğer ki kullandığınız tarayıcı Google Chrome ise yapmanız gereken, ilk olarak, adres satırının en sağında bulunan üst üste üç çizginin bulunduğu yere tıklamak; buradan Ayarlar’a gitmek, sonrasında da Gelişmiş Ayarları Göster’e tıklamak. Bu kısımda Şifreleri Yönet yazan yere tıklar, ve istediğiniz siteyi seçerek, Göster kısmına ulaşırsanız, unuttuğunuz şifrenizin karşınıza geldiğini görebilirsiniz.
Mozilla Firefox kullanmanız halinde yapmanız gereken işlem şudur: İlk olarak Menü’yü bulmalı, sonrasında da Seçenekler’e tıklamalısınız. Buradan Güvenlik yazan yere giderek, Kayıtlı Parolalar kısmına ulaşın. Burada, Parolaları Göster kısmına tıklayarak, aradığınız sitedeki parolanızı görüntüleyebilirsiniz…
İnternet Explorer kullanıyorsanız yapmanız gereken işlem şudur: Denetim Masası’na gitmeli, sonrasında da Kimlik Bilgisi Yöneticisi’ne ulaşmalısınız. İstediğiniz siteyi bulup sonrasında, parolanın yıldız ile gösterildiği yerin yan tarafında yer alan Göster yazısına tıklayın.
Ancak unutmayın ki, sizin yapabildiğiniz bu işlemi, bilgisayarınızı kullanan herkes yapabilir, ve sizin tüm şifrelerinizi alabilir. Bu nedenle, Windows’unuza kullanıcı parolası girmenizi önerebiliriz…

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

“Şifremi Unuttum Nasıl Bulabilirim Diyenler İçin Öneriler” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.