Solucan Nedir? Solucanın Zararları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere, solucan; ve wormlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Solucan nedir? Worm nedir, bu konuda sizleri kısaca bilgilendireceğiz..
.
Solucan nedir? Worm nedir? Solucan veya worm olarak adlandırılan zararlı, aslında bir bilgisayar yazılımıdır. Solucanın; ya da wormun, bir virüs olduğunun belirtilmesi gerekir. Bununla birlikte, solucan; ve wormlar, virüslerin alt sınıfını oluşturan yazılımlardır. Solucanlar ve wormlar, bilgisayarlarda virüslerin yaptıkları işleri, belli karakteristik özellikler sergileyerek gerçekleştirirler.
Solucan nasıl çalışır? Worm nasıl çalışır? Bu soruların cevabını ise kısaca şu şekilde verebiliriz: bir solucan; ya da worm, sizin bilgisayarınıza bulaştığında, öncelikle bilgisayarınızı, hızlı bir şekilde kopyalayacaktır; daha sonrasında da, bilgisayarınızın adres defterinde bulunan isimlere, kendilerini göndereceklerdir. Yani solucanların çalışması, sadece sizin bilgisayarınızın değil, adres defterinizde bulunan tüm bilgisayarların zarar görmesine neden olacaktır.
Solucanın zararları nelerdir? Solucanlar, her şeyden önce sizin bilgisayarınızı yavaşlatan bir işleve sahiptirler. Aynı zamanda solucanlarn zararlarından bir diğeri de, kendilerini yaymak için internet bağlantısı kullanmaları; yani internet bağlantılarına da zarar vermeleridir. Solucanın zararlarından bir başkası ise, sizin bilgisayarınızdan, adres defterinizdeki diğer kişilerin e-postalarına giderken, mail adreslerinde yaşattıkları yoğunluktur; solucan bulunan mailler açılmadan silinse dahi, o mailleri silerken harcanan zaman, solucanın zararları arasında yer almaktadır; ve tüm toplumu olumsuz etkilemektedir.

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.