Sony Xperia’ları Sony App Backup And Restore Tehditinden Koruyun

Sony App Backup & RestoreEğer Sony Xperia telefon ya da tabletiniz varsa, ve size bir Sony App Backup And Restore download uyarısı geldi ise… Dikkat etmelisiniz, çünkü tehlikedesiniz… Sony App Backup And Restore download işlemini gerçekleştirmemeniz gerekiyor, çünkü bu bir güvenlik açığı nedeni ile Google Play Store’ye girmiş zararlı uygulama, ve Sony Xperia güvenliğini tehlikeye sokuyor…

Sony App Backup And Restore Nedir?

Sony’nin bir yazılımı olarak tanıtılıp, Google Play Store’de yerini almış olan Sony App Backup And Restore, sizin onu Sony App Backup & Restore şeklinde görebilmenize de neden oluyor. Sony Xperia telefon, ya da tabletinize bir güncelleme gelmiş gibi bildirim almanıza neden olan bu zararlı uygulamaya tıkladığınızda, hiç bir şüpheye mahal vermeyecek şekilde sizi Google Play Store’ye yönlendiriyor. Burada, güncellemenin Sony tarafından hazırlandığını görüyorsunuz.

Diyelim ki Sony App Backup And Restore size gelmedi. Ancak siz Google Play Store’ye girdiniz, ve Uygulamaların bölümüne ulaşarak Sony App Backup And Restore’yi yine görüyorsunuz. Bu, sizin cihazınıza gelen bir güncelleme izlenimini sizde yaratmaya yetiyor.

Sony App Backup And Restore’den Cihazları Nasıl Koruruz?

Her şeyin öncesinde şunu belirtelim ki, Sony App Backup & Restore isimli uygulama, Sony Xperia telefonlarda zaten mevcut. Eğer sizi cihazınıza da bu uygulama yüklü olarak gelmiş ise, Sony App Backup And Restore download işlemini gerçekleştirmeye de çalışsanız, uygulamayı yükleyemiyorsunuz. Ama eğer cihazınızı aldığınızda Sony App Backup And Restore sizin cihazınızda yüklü değilse; ve siz Google Play Store üzerindeki bu uygulamayı yüklemek isterseniz rahatlıkla yükleyebiliyorsunuz.

İşin kötü yanı ise, bir kere yüklemenizin sonrasında uygulamayı telefonunuzdan silemiyor olmanız. Peki ne yapacaksınız; Sony App Backup And Restore’den nasıl kurtulacaksınız? Ya format atarak cihazınızı fabrika ayarlarına geri alacaksınız, ya da, Ayarlar, ve Uygulamalar’a ulaşarak Sony App Backup And Restore’yi Devre Dışı bırakacaksınız. Ancak bunun çok güvenli bir yöntem olmadığını hemen belirtelim.

Halihazırda uygulama Google Play Store üzerinde bulunmuyor; Google tarafından kaldırılmış durumda. Ancak, uygulamayı yüklemiş olanlar, ondan nasıl kurtulmaları gerektiğini bilmeli, ve benzer durumların yeniden yaşanmasına karşı dikkatli davranmalılar…

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.