Tatilde Bilgisayar Nasıl Korunur? Bilgisayarı Korumak İçin Yapılması Gerekenler

Tatile çıkanlar için bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtları oldukça güç, ve dikkat gerektiren unsurlardır. Bu yazımızda sizlere, tatilde bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtlarını vereceğiz, bilgisayarı korumak için yapmanız gerekenler, yazımız içerisinde sizlerle buluşacak. O halde zaman kaybetmeden soralım: tatil sırasında bilgisayar nasıl korunur? İşte bilgisayarı korumak için önerilen yöntemler, ve tatil…

Bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtlarını vermeye bilgisayar fanından başlayalım. Bilgisayar fanları, ne yazık ki, toz, ve kumdan çok fazla etkilenmektedir. Plaj gibi ortamlarda, tozu, ve kumu hemen kendine çekecek olan bilgisayar fanı, bilgisayarın fazla ısınmasına neden olacak, çünkü performansı düşecektir. Bu nedenle, bilgisayarı korumak için, onu kum, ve tozdan uzak tutmalısınız.
Tatil sırasında bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtları arasında, bilgisayarı korumak için, onu sıcaktan uzak tutmanın gerekliliği de belirtilmelidir. Bir taşınabilir bilgisayar çok daha fazla ısınır. Bu nedenle, en çok otuz derecelik bir ortamda çalıştırılmalıdır. Eğer bilgisayarınızı güneşe direk maruz bırakırsanız işlemci kaynaklı pek çok sorun ile karşılaşırsınız, bilgisayarınızın pil ömrü kısalacağı gibi, düzgün çalışamaması durumu da söz konusu olacaktır.
Tatil sırasında, bilgisayarı korumak için, onu mutlaka sıvı temasından da uzak tutmanız gerekmektedir. Sıvı teması, bilgisayar çalışırken oluşursa, bilgisayara kalıcı hasarlar verebilir, hele ki bu sıvı tuzlu ise, hasarın geri dönüşümü daha zor olur. Bilgisayar çalışırken sıvı teması gerçekleşirse, hemen bilgisayarın gücünü alıp, bataryasını çıkartmanız, ve en kısa zamanda bir yetkili servise götürmeniz önerilmektedir.
Tatil sırasında bilgisayarı korumak için yapmanız gerekenlerden bir diğeri de, bilgisayarı taşımak için kullanılan çantanın kaliteli olmasına dikkat edilmesinin gerekliliğidir. Bilgisayarınızı sıvılara, darbelere, ve ısıya karşı koruyabilecek kalitede bir taşıma çantası almalısınız. Ve bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtlarından bir diğerinin de, bilgisayarı bagaja vermek yerine, elde taşımak olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.