Tatile Çıkmadan Önce Bilgisayarı Korumak İçin Yapılması Gerekenler

Bugünlerde pek çok kişi tatile çıkacak. Tatil döneminde, bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtını iyi bilmemiz gerekmektedir. Bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtını bilmelisiniz ki, ancak bu sayede, bilgisayar kullanımınızı güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. O halde, zaman kaybetmeden bakalım: bilgisayar nasıl korunur? Tatile çıkmadan önce, bilgisayarı korumak için neler yapmak gerekir?

Bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtları arasında, ilk olarak bilgilerinizi sağlama almanızdan söz etmek gerekmektedir. Tatile çıkmadan önce, bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtında başarılı olamayabileceğinizi düşünmeli, ve buna göre önlem almalısınız… Diyelim ki tatilde bilgisayarınızı çaldırdınız. Bilgilerinizi, güvenilir bir yerde yedeklerseniz, bilgisayarınız çalındığında verilerinizi de kaybetmemiş olursunuz.
Bilgisayarı korumak için, bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtları arasında, karmaşık şifrelerin kullanımından da söz etmek gerekmektedir. Şifreleriniz eğer kolay tahmin edilebilir cinsten olursa, bilgisayarınız çalındığında, kötü amaçlı veri kullanımları söz konusu olur, bu nedenle, harf, ve rakamları karıştırarak şifreler oluşturmaya; hatta mümkünse özel şifreleme sistemlerini kullanmaya dikkat edin.
Bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtları arasında, taşınabilir disklerden de söz etmek gerekmektedir. Taşınabilir virüsler, bilgisayar virüslerini bilgisayara bulaştıran en yaygın ortamlar halini almış durumdalardır. Bu nedenle, tatile çıkmadan önce, taşınabilir disklerinizi, virüs programı ile tarayın, ve bilgisayarı korumak için ilk önleminizi alın. Otomatik çalıştır özelliğini devre dışı bırakmanın yanında, fotoğraf makinelerinin belleklerini de ilk kullanım sırasında, mutlaka kameranın içerisinde formatlayın. Düşük riskle de olsa virüsler belleklerle de bulaşabilmektedir.
Bilgisayar nasıl korunur sorusunun yanıtlarına bakmaya devam ettiğimizde, güncel bir antivirüs programının kullanılmasından da söz etmemiz gerekmektedir. Bilgisayarı korumak için her zaman virüs programı kullanımı önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.