Telefon İçin En İyi Antivirüs Programları

Android telefon için en iyi virüs programıZaman zaman, Android işletim sistemini kullanan telefonumuzda bazı şeyler yapmak istiyoruz, ama bunun için telefonumuza dosya erişim izni vermemiz gerekiyor. Bu durum ancak root işlemi ile gerçekleşiyor; fakat root edilen telefon, güvenlik açıklarının bulunduğu bir telefon halini alıyor, ve bununla da kalmayıp garanti kapsamından çıkıyor. Bunun yanında, bazı APK dosyaları Play Store üzerinde bulunmadığı için, internet üzerinden indiriyoruz. Bu dosyalar elbette güvenlik kontrolünden geçmemiş oluyor, ve dolayısı ile telefonumuz yine tehditlere açık hale gelmiş bulunuyor… İşte bu gibi sebepler dolayısı ile telefon için en iyi antivirüsün bilinmesi, ve kullanılması gerekiyor. Bizim yapamadığımızı antivirüs yapıyor, ve bizi güvenlik açıklarından koruyor. Ama bazı antivirüsler telefonu yavaşlatıyor, ve ısınmasına neden oluyor… Peki cep telefonu için en iyi antivirüs programı hangisi? Android telefon için en iyi virüs programı listesini, yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz…

Cep Telefonu İçin En İyi Antivirüs Programı
Android Telefon İçin En İyi Virüs Programı
Telefon İçin En İyi Antivirüs Programı

• CM Security: Tamamen ücretsiz olan CM Security, Malware’lara karşı etkin, ve hızlı koruma sağlıyor. Telefonunuzu hızlıca tarayan CM Security, bulduğu zararlı yazılımları hızlıca yok ediyor.

• Avira Antivirüs Security: Avira çok eski bir antivirüs yazılımı, ve Android için geliştirilmiş sürümü de kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Sadece telefonunuzu zararlı yazılımlara karşı korumakla kalmayan Avira Antivirüs Security, bunun yanında, çalınmalara karşı da cihazınızın korunmasını olanaklı hale getiriyor. Eğer Avira Antivirüs Security’nin Premium sürümüne geçerseniz, ücretli olmasına karşın, hem programın kendini daha çok güncellemesini sağlıyor; hem de tarayıcı güvenliği de programla size ulaşıyor.

• Avast! Antivirüs & Security: Avira gibi eski bir antivirüs programı olan Avast da Android için etkin koruma sağlayan bir uygulama geliştirmiş durumda. Avast! Antivirüs & Security, telefonunuzu sadece virüslere karşı korumakla kalmıyor, arama, ve SMS filtreleme işlerinizi de yapıyor. Ağ bağlantısı sayacı, web kalkanı, rehberde bulunan kişilerin arama, ve SMS’leri ile birlikte, fotoğraflarını da yedekleme işlerini de Avast! Antivirüs & Security’nin yaptığını belirtmeliyiz.

• AVL: Telefonunuzda bulunan farklı dosya formatlarında taramalar yaparak zararlı yazılımları tespit edebilme yeteneğine sahip olan AVL, yüklü uygulamaları da taramakla birlikte, gizli tarama yapabilme özelliğine de sahip.

• Malwarebytes Anti-Malware: Sık kullanılan malware yazılımlarından biri olan Malwarebytes Anti-Malware, cihazınızdaki truva atları; ve casus yazılımları da ortadan kaldırma özelliği ile biliniyor.

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.