WhatsApp Masaüstü Uygulaması Tuzağına Düşmeyin

whatsapp masaüstü uygulamasıBu yazımızda sizlere WhatsApp masaüstü uygulaması hakkında bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, Line’nin masaüstü uygulamasının geliştirilmesinden sonra, WhatsApp masaüstü uygulamasının da gelişmiş olduabileceğini kullanıcıları tuzağa düşürmek isteyen kişileri yazımız içerisinde uyarmayı hedeflemekteyiz.

Anlık mesajlaşma programları arasında yer alan Line, masaüstü uygulamasını geliştirdi. Tam da bu sırada Facebook WhatsApp’ı satın aldı, ve WhatsApp gündemde kendisine önemli bir yer edindi. Bunun üzerine, bilgisayar hırsızlarının da aklına, yeni bir fikir geldi: WhatsApp masaüstü uygulamasını, masaüstü bilgisayar kullanıcılarına göndermek… Ama olmayan WhatsApp masaüstü uygulamasını…
Olay aynen şu şekilde gerçekleşiyor: Size bir mail geliyor. Windows, ve Mac bilgisayarlarda, WhatsApp masaüstü uygulamasının test edildiği yazıyor. Sizin de bu teste dahil olmak; aynı zamanda da WhatsApp masaüstü uygulaması kullanıcıları arasında ilk olmanızı sağlamak adına, size bir link veriliyor, ve bu linke tıklayarak WhatsApp masaüstü uygulaması indirmeniz isteniyor. Eğer bu tuzağa düşerseniz, ve linke tıklarsanız, zararlı yazılımlar bilgisayarınıza sızıyor, gerek bankacılık bilgilerinize; gerekse de bilgisayarınızda kayıtlı olan verilerinize, kullanıcı adı, ve şifrelerinize ulaşıyor.
İşte bu nedenle, ilk olarak şunu unutmamalısınız ki, WhatsApp masaüstü uygulaması bulunmamaktadır. Kendinizi bu tür zararlı eylemlere kurban etmek istemiyorsanız, sürekli güncellenen bir virüs programı kullanmalı, ve, emin olmadığınız linklere tıklayarak mailleri kesinlikle açmamalısınız. Aynı uygulamanın, sadece WhatsApp için değil, farklı uygulamalar, ya da programlar için de gerçekleştirilebileceğini kesinlikle unutmamalı, bu tuzaklara düşmemelisiniz…

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.