Yeni Android Virüsü Android Security Suite Premium

Hepimiz akıllı telefon kullanmayı seviyor, hatta akıllı telefon; ya da tablet PC kullanmadığımız zamanlarda, kendimizi çağın gerisinde kalmış gibi hissediyoruz. Oysa akıllı telefonlar aslında virüs alımına oldukça açık, tıpkı bilgisayarlarımız gibi… Ve akıllı telefon virüslerinin olumsuzlukları bilgisayarlarımızdan da kötü, şöyle ki: virüslerin bedeli telefon faturalarımıza yansıyor… Bu yazımızda sizlere, pek çok akıllı telefonun ya da tablet PC’nin işletim sistemi olarak kullandığı Android, ve Android virüsünden söz etmeye çalışacağız… Android Security Suite Premium…

Android, bilindiği gibi, açık kaynak kodlu bir işletim sistemi. Android virüsü de kullanıcılar arasında dolaşımını büyük bir özgürlükle sürdürüyor. Nasıl derseniz: Android virüsü Android Security Suite Premium, kendisini size, bir güvenlik uyarısı olarak gösteriyor… Android virüsü Android Security Suite Premium, Zeus yazılımının son sürümü gibi bir şey.
Android Security Suite Premium, sizi, güvenlik yazılımının Premium sürümünü indirmeniz için yönlendiriyor, yönlendirildiğiniz yer ise, trojenin kendisi oluyor. Henüz Haziran 2012’de çıkan Android virüsü Android Security Suite Premium, her geçen gün, halkasına yeni sürümlerini ekleyerek dağılmakta.
Peki ya Android virüsü Android Security Suite Premium ne yapıyor? Telefonunuza gelen, ve sizin telefonunuzdan göndermiş olduğunuz kısa mesajları sizden çalıyor, ve bir sunucuya yüklüyor ki bu sunucu, kontrolünün hackerler tarafından gerçekleştirildiği bir sunucu. Eğer, Android Security Suite Premium, akıllı telefonunuzda daha hassas bir yere bulaşırsa, şifrelerinizi resetlediğiniz linkleri bile çaldırma ihtimaliniz mevcut…

Bir önceki yazımız olan Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu başlıklı makalemizde Crysis 2, Crysis 2 nin Konusu ve Crysis 2 Ön İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.