Adım Adım Windows 10’dan Geri Dönme

Windows 10 nasıl yüklenirUzun süredir merakla beklenen Windows 10, bir süre önce yayınlanarak kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlandı. Her yeni işletim sisteminde olduğu gibi Windows 10’da da beğenmeyen kullanıcılar mutlaka olacaktır. Biz de bu kullanıcıları göz önünde bulundurarak Windows 10’dan Nasıl Geri dönülür konusundan bahsedeceğiz.

Adım Adım Windows 10’dan dönme

1. Adım: İlk olarak Windows 10 dan geri dönmek için Başlat menüsüne tıklayın ve açılan pencereden de Ayarlar sekmesini açın.

2. Adım: Açılan ayarlar sekmesinden Güncelleştirme ve Güvenlik yazan yere tıklayın.

3. Adım: Açılan pencerede sağ kısımda yer alan Kurtarma seçeneğine tıklayın.

4. Adım: Açılan ekranda bilgisayarınızın bir önceki yüklü olan işletim sistemi karşınıza çıkacaktır. Örneğin bilgisayarınızda Windows 10’a yükseltmeden önceki işletim sisteminiz Windows 8.1 ise ekranda onu göreceksiniz. Hemen altında Başlarken seçeneğine tıklayarak eski sürüme geçmek için son aşamaya gelmiş olacaksınız.

5. Adım: Bu adımda karşınıza neden Windows 10’dan geri dönmek istediğinizi soran mini bir anket çıkacaktır. Bu anketi doldurduktan sonra ileri butonuna tıklayarak devam edin

6. Adım: Son olarak Windows 10’dan geri dönme için istenilen ayarlamalar yapılarak işlem başlatılır.

Windows 10’dan geri dönmek için bir önceki işletim sisteminden kalan dosyaların tutulduğu klasör olan Windows.old klasörünün olması gerekir. Eğer bu klasör yok ise format atmadan Windows 10’dan geri dönmek mümkün olmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.