Android Nasıl Hızlanır? Android Hızlandırma Ayarları

Android hızlandırma ayarlarıBu yazımızda, pek çoğunuzun gereksinim duyacağı, Android nasıl hızlanır, ve Android nasıl hızlandırılır sorularının yanıtları arasında yer alan Android hızlandırma ayarlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Android nasıl hızlanır, ya da Android nasıl hızlandırılır diyorsanız, zaman kaybetmeden Android hızlandırma ayarlarını gözden geçirmeye başlayalım:

Android hızlandırma ayarları için her şeyin öncesinde yapmanız gereken, telefonunuzun Geliştirici Seçenekleri’ni aktif hale getirmektir. Muhtemelen cihazınızın Geliştirici Seçenekleri pasif haldedir. Samsung Galaxy S4 için Gelişmiş Seçenekler’in aktif hale gelmesi adına yapmanız gereken, cihazınızın Ayarlar kısmına girerek, üst taraftan Diğer’i tıklamak. Burada, en altta yer alan Cihaz Hakkında kısmına ulaştığınızda karşınıza çıkacak Yapım Numarası kısmına yedi kere tıklar, sonrasında ise geri tuşuna basarsanız, Gelişmiş Seçenekler’e ulaşabilirsiniz. Diğer Android cihazlarda bu işlem farklı şekillerde gerçekleştirilebilir, kısa bir araştırma sonucu bilgilere ulaşabilir, ya da yorum olarak sorunuzu bizlere ulaştırabilirsiniz. Peki sonrasında Android nasıl hızlanır, Android nasıl hızlandırılır?
Aktif hale biraz önce getirmiş olduğunuz Geliştirici Seçenekleri’ne girin. Buradan, Pencere Animasyonu Ölçeği’ne tıklayarak, varsayılan değer olarak belirlenmiş 1x’i 0.5x olarak kaydedin. Geçiş Animasyonu Ölçeği’ne tıklayarak 1x’i 0.5x olarak kaydedin. Animatör Süre Ölçeği’ne giderek 1x’i 0.5x olarak kaydedin. Bu işlemlerin sonrasında, cihazınızın daha hızlı bir hal almış olduğunu göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.