iOS 10.1’den Geri Dönmenin Yolu

ios-10-1den-geri-donmeiPhone, iPad, ya da iPod Touch kullanıyorsanız, muhtemelen iOS 10.1 güncellemesi sizin de cihazınıza ulaşmıştır. Ancak, iOS 10.1 özelliklerini beğenmemiş, iOS 10.1 nasıl diye araştırmadan, güncellemeyi cihazınıza yüklemiş olabilirsiniz. Peki ne olacak şimdi? Beğenmediğiniz bir işletim sistemi güncellemesini kullanarak, kendinize telefonunuzu, ya da tabletinizi zehir mi edeceksiniz? Yazımız içerisinde sizlere, iOS 10.1’den nasıl geri dönülür sorusunun yanıtını aktarmaya çalışacağız…

iOS 10.1’den Nasıl Geri Dönülür?

iOS 10.1’den, iOS 10.0.2; ya da iOS 10.0.3’e geri dönebilirsiniz. Ancak bunu yapacağınız sırada, cihazınızdaki tüm verilerin sıfırlanacağını da unutmamalısınız. Bu nedenle, önce iCloud; ya da iTunes aracılığı ile, cihazınızda bulunan dosyaların yedeğini almalısınız… Peki ya sonra?

Huawei Mate 9 Özellikleri

Sonrasında cihazınızın, iPhone’umu Bul seçeneğini kapalı hale getirin. Bunun için yapmanız gereken, önce Ayarlar, sonra iCloud, daha sonra da iPhone’umu Bul adımlarını takip edip, iPhone’umu Bul’u Kapalı hale getirmek…

Artık geri dönüş için hazırsınız… İşte yapmanız gerekenler:

• iOS’un, 10.0.2; ya da 10.0.3 sürümlerinden hangisini kullanmak istiyorsanız, öncelikle onu indirin.
• iTunes’i bilgisayarınızdan açın, eğer bilgisayarınızda iTunes yoksa da, öncelikle indirin, sonrasında açın.
• USB kablosu kullanarak, cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.
• iTunes’in cihazınızı sol üst köşede gösterecek. Buradan cihazınızı seçip, Ayarlar’ı açın.
• Şimdi cihazınızı DFU moduna almalısınız. Bunun için, on saniye boyunca, Güç, ve Home tuşlarına basılı tutun.Onuncu saniyenin sonunda Güç tuşundan parmağınızı çekin; ancak Home tuşunda kalmaya devam edin. DFU moduna geçmesinin ardından, cihazınızın Home tuşundaki parmağınızı da kaldırabilirsiniz.
• Artık iTunes, sizin cihazınızın Kurtarma Moduna alındığını anlamış durumda. Şimdi iTunes’te, seçmiş olduğunuz cihazınızın karşısında, eğer bilgisayarınız Windows işletim sistemini kullanıyorsa Shift, Mac işletim sistemini kullanıyorsa Option tuşuna basın. Ve, iPhone’u Kurtar, ya da, Restore iPhone’ye tıklayın.
• Şimdi, karşınıza çıkan yeni pencerede, iOS 10.1’den, hangi sürüme dönmek istiyor, ve bilgisayarınıza hangi sürümü indirdiyseniz, onu seçin.
• Şimdi artık, iTunes, sizin için çalışıyor. Siz de onun işini kolaylaştırın, ve bu sırada bilgisayarınızı gerekmedikçe kullanmayın. İşlem tamamlandığında, iTunes tarafından zaten size bilgi verilecektir. Bu bilginin ardından, USB kablosunu bilgisayarınızdan; ve telefonunuzdan çıkartabilirsiniz.
• Artık cihazınızı, her zamanki gibi kullanmaya başlayabilirsiniz, ve yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz…

iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi

Söz konusu tüm işlemler doğru şekilde yapılacak olursa, iOS 10.1’den geri dönme işleminiz, ortalama yarım saatte sonlanacaktır. Ama bu sürenin, bilgisayarınızın hızına göre değişiklik gösterebileceğini de hatırlatalım. Bizim tavsiyemiz elbette iOS 10.1’den geri dönmeniz değil, ama, eğer dönmek isterseniz de, iOS 9 sürümlerine dönemeyeceğinizi hatırlatmadan geçmeyelim.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.