iOS 7.1 Yayınlandı İşte iOS 7.1 Yenilikleri

iOS 7.1 neler değiştiiOS 7.1, hemen hemen tüm iPhone kullanıcıları tarafından merakla bekleniyordu, ve sonunda iPhone kullanıcılarının yüzü güldü, iOS 7.1 yayınlandı. Yazımız içerisinde, iOS 7.1 ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulabileceksiniz, bakalım iOS 7.1 neler değişti? iOS 7.1 nasıl yüklenir? Hiç zaman kaybetmeden iOS 7.1 hakkındaki bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

iOS 7.1 nasıl yüklenir? iOS 7.1’i yüklemek için OTA; ya da iTunes’ten destek alabilirsiniz. Peki iOS 7.1 neler değişti? iOS 7.1 yenilikleri neler? Hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizi edinelim:
iOS 7.1 neler değişti? iOS 7.1 yenilikleri: Her şeyin öncesinde, cihazınızda bir performans artışı yaşayacağınızı belirtelim, ve sonrasında iOS 7.1 yenilikleri ile ilgili bilgilerimizi aktarmaya başlayalım… iOS 7.1 ile, CarPlay özelliği bulunan bir araca bindiğinizde, araca cihazınızı bağlamanız yeterli olacak. Sonrasında, mesajlarınızı, haritalarınızı, telefon konuşmalarınızı, üçüncü parti sesleri; hatta Siri’yi, arabanın dokunmatik ekranından kontrol edebileceksiniz.
iOS 7.1’de, Siri için geliştirilmiş yeniliklerin de bulunduğunu belirtmeliyiz. Örneğin, konuşmanızın bittiğini anlayıp otomatik sonlandırma işlemini gerçekleştiren Siri’nin, sizi dinlemesini istemediğiniz anlarda ana ekran tuşuna basılı tutabileceksiniz, bu tuşu bıraktığınızda ise, Siri sizi dinlemeye kaldığı yerden devame decek. Ayrıca; kulağa hoş gelen yeni sesler, Çince, Japonca, İngilizce dilleri için Siri’ye tanıtılmış durumda…
iOS 7.1 ile, iTunes Radio’da, sizin en beğendiğiniz sanatçı, ya da şarkıyı çalan radyoyu kolay bir şekilde bulabilecek, dinlemekte olduğunuz şarkının albümünü kolayca satın alabileceksiniz. iTunes Match’a üye olduğunuzda, radyoları reklamsız, ve kesintisiz bir şekilde dinleme olanağına sahip olabileceksiniz.
Cihazınızın takviminde, etkinlikleri ay içerisinde görüntüleyebileceksiniz. Bunun yanında, ülkeye ait özel tatiller de takvim uygulaması içerisinde listelenecektir.
iOS 7.1’de ayrıca, kalın font seçildiğinde, sadece klavye değil bundan hesap makinesi dahil pek çok simge etkilenir. Hareketi Azalt seçeneğine gidildiğinde, bundan, hava durumu da dahil pek çok şey etkilenecektir. Beyaz noktayı azaltma, uygulama renklerini karartma, yeni düğme şekillerini görüntüleme… gibi pek çok yeniliğin de yer alacağı iOS 7.1 içerisinde, iPhone 5S için yeni kamera ayarı da yer almaktadır. iCloud Anahtar Zinciri daha çok yerde kullanılabilecek iken, Touch ID parmak izi tanıma iyileştirilmiş, kullanıcı arayüzü geliştirilmiş, FaceTime araması başka bir cihazdan yanıtlandığında bildirim silinir… iPhone 4 için performans arttırılır. Ana ekran çökmesine neden olan hata giderilir…

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.