iOS 7’den Kurtulmak İsteyenlere Müjde! iOS 7.0.3 Güncellemesi Geldi

iOS 7.0.3 güncellemesiBu yazımızda sizlere iOS 7 hatalarından kurtulabilmeniz adına yayınlanan iOS 7.0.3 ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. iOS 7 hatalarından bunalan, ancak bir türlü de geri dönemeyen, sırf bu nedenle telefon, ya da tabletini satmak isteyenler arasında siz de yer alıyorsanız, ve sürekli iOS 7.0.3 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtlarını arayıp duruyorsanız, gelin hiç zaman kaybetmeden iOS 7.0.3 hakkındaki detayların aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

iOS 7.0.3 nasıl yüklenir diyenler için iTunes kullanılabilir. Ancak siz iTunes kullanımı gerçekleştirerek iOS 7.0.3 yüklemesini gerçekleştirmek istemiyorsanız yapmanız gereken şeyin şu olduğunu belirtelim: iOS 7.0.3 yüklemesini gerçekleştirebileceğiniz cihazınızdan, ilk olarak Ayarlar, sonrasında da Genel butonlarına tıklamalı, bunun sonrasında ise Yazılım Güncelleme işlemini gerçekleştirmelisiniz.
iOS 7.0.3 kimler yükleyebilir diyecek olursanız, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini, iPod Touch 5… cihazlarından herhangi birine sahip olanlar iOS 7.0.3 yüklemesini gerçekleştirebilirler.
Peki siz neden iOS 7.0.3 güncellemesini almalısınız? iOS 7.0.3 güncellemesini almak için sahip olduğunuz nedenleri, ve iOS 7.0.3 güncellemesi ile düzeltilen iOS 7 hatalarını hemen sizlere aktaralım: iCloud Anahtar Zinciri iOS 7.0.3 içerisinde yer almaktadır. iOS 7.0.3 güncellemesini yüklediğiniz cihazlar içerisinde bulunan kredi kartı numarası, hesap adları; ya da şifrelerin kontrolü iCloud Anahtar Zinciri ile sağlanabilmektedir. Parola Oluşturucu da iOS 7.0.3 ile birlikte gelmektedir. Safari kullanımı gerçekleştirenler Parola Oluşturucu’dan yararlanabilirler. Parola Oluşturucu’nun görevi, sizlere benzersiz parolalar oluşturmasıdır, bu parolaları hesaplarınızda kullanmanız halinde, herhangi bir kişinin sizin parolanızı tahmin etmesi, ya da kırması oldukça zor bir ihtimaldir.
iOS 7.0.3 yüklemesinin yapılması halinde kilitli ekran, Touch ID kullanımı sırasında sık sık güncellenir. Bunun nedeni, Kilidi Açmak İçin Kaydırın komutunun gelmesini geciktirmektir. Spotlight üzerinde arama gerçekleştirirken, aramaların web, ya da wikipedia üzerinde gerçekleştirilmesi de olanaklı hale getirilir. iMessage için gündemde olan problemlerin düzeltilmesi, ve mesajların gönderimi sırasında yaşanan problemlerin çözümünü olanaklı hale getirir. iMessage’nin etkinleştirilmesi sırasında gündeme gelen problemlerin çözümü de olanaklı hale gelir. iWork kullanımı sırasında sistemin daha kararlı olması da iOS 7.0.3 güncellemesi ile sağlanmaktadır.
İvmeölçer kullanımı sırasında meydana gelen kalibrasyon problemi iOS 7.0.3 yüklenmesi sonrasında düzelecektir. Eğer hala, iOS 7.0.3 güncellemesini neden almanız gerektiğini merak ediyorsanız, detayların aktarımını, ve iOS 7.0.3 güncellemesi avantajlarını saymaya devam edelim: VoiceOver; ve Siri’de ses kalitesinin düşük olmasına neden olan bir problem iOS 7.0.3 ile ortadan kaldırılmış bulunmaktadır. Kilitli ekran parolasının atlanması bildiğiniz gibi oldukça basitti, ve bunu sizlere aktarmıştık. Bu problem de iOS 7.0.3 ile çözüme kavuşmuş bulunmakta. Hareketi Azalt özelliği sayesinde iOS 7.0.3 şarj kullanımında sizlere avantaj sağlamaktadır. Hareketi Azalt etkinliği önceden de var olmasına karşın, daha etkin hale getirilmiş olmakla birlikte hareket, ve canlılık olabildiğince azaltılmış bulunmaktadır. VoiceOver’in gereksiz duyarlılığı iOS 7.0.3 ile azaltılmıştır; ve olması gereken duyarlılıkta bırakılmıştır. Kalın metin ayarı da iOS 7.0.3 ile güncellenmiş bulunup, tuş takımındaki metinlerin de bu sayede güncellenmesi sağlanmıştır. Yazılım güncellemesi sonrasında, hem denetlenen, hem de yönetilebilen bazı etkinliklerin yönetilememe haline gelmesi problemi iOS 7.0.3 güncellenmesi sonucunda giderilmiş bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

“iOS 7’den Kurtulmak İsteyenlere Müjde! iOS 7.0.3 Güncellemesi Geldi” için bir yorum

  1. iOS 7. 0. 3. Yüklerken telefon öldü ve açılmıyor otuz dakikadır. Bu durum nasıl düzeltilir. Şarj aletini dahi tanmıyor sanki.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.