iOS 7’nin Zararlarına Siz De Maruz Kaldınız Mı?

iOS 7 şarj sorunuSitemiz üzerinden iOS 7 ile ilgili pek çok haberin aktarımını sizler için gerçekleştirdik. Ancak iOS 7 ile ilgili aktardığımız haberlerin tamamı, işletim sisteminin kullanıldığı cihazlar ile ilgili idi. Bu yazımızda sizlere iOS 7 haberlerinden bir diğerini daha aktaracağız, ancak iOS 7 haberleri içerisine ekleyeceğimiz bu bilgi, işletim sisteminin kullanılmakta olduğu iPhone, ya da iPad cihazlar değil, işletim sisteminin içerisinde yüklü olduğu cihazları kullanan kişiler… Yani muhtemelen bu haberi okuyan sizler… Gelin detayları birlikte inceleyelim:

Bilindiği gibi iOS 7 içerisinde bulunan iki işlev var, bunlardan bir tanesi Zoom, bir diğeri ise Parallax.. Eğer bu işlevlerden bir tanesinden dahi olsa yararlanıyorsanız, ve, mideniz bulanıyor, başınız dönüyor, ya da ağrıyorsa, kendinizi, cihazınızı kullanırken araba tutmuş gibi hissediyorsanız, iOS 7’nin zararlarına siz de maruz kalmış olabilirsiniz diyebiliriz.
iOS 7 içerisinde bulunan Zoom Animasyonlarının çok fazla olması, iOS 7 kullanıcılarını rahatsız ediyor. Bu durum iOS 7 forumlarında gerçekleştirilen iOS 7 yorumları ile aktarılmış bulunmakta. Zoom animasyonlarını kapatmanın bir yolunun bulunmadığı ise Apple yetkilileri tarafından aktarılıyor. Ancak, bunun yanında, Parallax ile gerçekleşen etkinliklerin kapatılabildiğini de belirtmemiz gerekiyor. Parallax’ın kapatılması için, Hareketi Azalt butonuna tıklanması gerekiyor. Peki ya Parallax işlevinin fonksiyonu nedir? Parallax işlevine göre, cihazınızı kımıldatacak olursanız, ekranda bulunan her bir ayrıntı, cihazın hareketini gerçekleştirdiği detaya doğru kaymaktadır, ve bu durumun da kullanıcılara iOS 7’nin zararlarını yansıttığını belirtmemiz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.