iPad Yazılım Güncelleme

iPad yazılım güncellemeiPad kullanıcısı olan okurlarımız tarafından almış olduğumuz sorulara dayanarak, bu yazımızda sizlere, iPad yazılım nasıl güncellenir, iPad yazılım güncellemesi nasıl yapılır şeklindeki soruların yanıtlarından söz etmeye, ve iPad yazılım güncellemeyi anlatmaya çalışacağız. Eğer siz de bu bilgileri edinmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden aktarımımızı hemen gerçekleştirmeye başlayalım…

iPad Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?
iPad Yazılım Nasıl Güncellenir?

iPad yazılım güncelleme işlemini, iTunes üzerinden yapabileceğiniz gibi, kablosuz olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Güncelleme işlemini cihazınıza neden yapmanız gerektiğine değinmek istediğimizde ise, yapılan tüm yazılım güncellemelerinin, var olan bazı problemleri giderip, kullanıcılara yeni özellikler sunduğunu, ve cihazların kullanılabilirliğini daha çok arttırdığını belirtmemiz gerekir. İşte bu nedenle, hem kullanım kolaylığı, hem sorunsuzluğu, hem de güvenlik açısından, iPad yazılım güncelleme işlemini yapmanız önerilmektedir.

Güncellemeye başlamadan önce, her ihtimale karşı, iPad’ınızı iTunes, ya da iCloud ile yedeklemenizi öneriyoruz. Bu sayede, yaşanan herhangi bir olumsuzluk durumunda, cihazınızı kullanılabilen en son haline geri yükleyebilirsiniz.

Şimdi, iTunes ile; ve kablosuz olarak iPad yazılım güncellemesini nasıl yapabileceğinize bakalım…

Kablosuz iPad Yazılım Güncelleme

iPad yazılım güncellemesi nasıl yapılır sorusunun en kolay yanıtı budur. İşleme başlamadan önce iPad’ın şarja takılması gerekir. Ardından Menü’den Ayarlar’a, buradan Genel’e, sonrasında da Yazılım Güncelleme’ye ulaşın. Burada İndir Ve Yükle’ye dokunursanız, ve eğer iPad’ınız için bir yazılım güncellemesi mevcutsa, aynı zamanda bir Wi-Fi’ye bağlı iseniz, iPad yazılım güncelleme cihazınıza indirilecektir.

Bunun sonrasında, eğer zaman sıkıntınız yoksa Yükle’ye tıklayın, zamanla ilgili sorununuz varsa Daha Sonra Yükle diyebilirsiniz. Cihazınızda bir parola kullanıyorsanız, bu parolayı girmeden işlem yapamayacağınızı da unutmamalısınız.

Cihazınızda yeterli boş alan yoksa, ya da kablosuz olarak iPad yazılım güncelleme işlemini yapamıyorsanız, bu durumda iTunes ile iPad Yazılım güncelleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

iTunes İle iPad Yazılım Güncelleme

İlk olarak bilgisayarınıza iTunes’un en son sürümünü yükleyin, ve sonrasında iPad’ınızı bilgisayarınıza bağlayıp, iTunes üzerinden iPad’ınızı seçin. Özet’e bakıp, buradan Yazılım Güncellemelerini Denetle’ye tıklayın. Bulunan yazılım güncellemesinde İndir Ve Güncelle’ye tıklayın.

Tüm güncellemeler için, eğer cihazınızda yeterli boş alan yoksa, bunun için bir miktar içerik silmeniz gerektiğini unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.