İşletim Sistemi Ve İşletim Sistemi Çeşitleri

işletim sistemi nedirBu yazımızda sizlere işletim sistemi ile ilgili bilgiler vererek, işletim sistemi nedir, ve işletim sistemi çeşitleri nelerdir sorusunun yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de işletim sistemi hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, zaman kaybetmeden, işletim sistemi nedir, ve işletim sistemi çeşitleri nelerdir şeklindeki soruların yanıtlarını gözden geçirmeye başlayalım…

İşletim sistemi nedir? Bilgisayarın donanım ile, yazılım birimleri arasında bağlantı kuran, bilgisayarın çalışmasını sağlayan en büyük yazılıma işletim sistemi adı verilmektedir.
İşletim sisteminin görevleri nelerdir? Bir işletim sistemi, hem donanım, ve yazılım arasındaki iletişimi sağlayarak, her iki aracın birlikte tutarlı bir şekilde çalışmasını sağlamaktır; hem de donanımın, ve yazılımın yönetilmesini sağlamak, işletim sisteminin görevleri arasında yer almaktadır.
İşletim sistemi çeşitleri nelerdir? İşletim sistemi çeşitleri, kullanılan bilgisayarın türü, ve desteklediği uygulamaların çeşidine göre değişiklik göstermekte olup, birbirinden farklı dört grupta ele alınmaktadır. Gerçek zamanlı işletim sistemleri, tek görev yapan tek kullanıcılı işletim sistemleri, çok görev yapan tek kullanıcılı işletim sistemleri, çok kullanıcısı bulunan işletim sistemleri… işletim sistemi çeşitleri arasında yer alan dört ana grup olarak belirtilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.