Samsung Galaxy S3 Android 4.3 Manuel Güncelleme Bilgileri

Samsung Galaxy S3 Android manuel güncellemeBu yazımızda, Samsung Galaxy S3 kullanıp da, Android 4.3 güncellemesini henüz alamayarak, bizleri soru yağmuruna tutan okuyucularımıza sesleneceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Samsung Galaxy S3 Android 4.3 manuel güncellemesini nasıl yapabileceğinizi, yoğun ısrarlarınız üzerine sizlere aktaracağız. Ancak, işlem sırasında meydana gelebilecek olan herhangi bir olumsuzluk durumunda, sorumluluk kabul etmediğimizi de belirtmek isteriz. Samsung Galaxy S3 Android 4.3 güncellemesi, Samsung Galaxy S3’ün üretim sırasına göre dağıtılmaktadır. Bununla birlikte, ülke, ve bölgelere göre sıra ile dağıtıldığını da belirtmemiz gerekmektedir. Dolayısı ile, hala Samsung Galaxy S3 Android 4.3 güncellemesi alamamış olan okuyucularımızın, hala beklemesi taraftarıyız. Ancak Samsung Galaxy S3 Android 4.3 güncellemesi ile ilgili yazmış olduğumuz konumuzda yapmış olduğunuz yorumlar, bizleri bu konuyu yazmaya zorlamış bulunmaktadır. Samsung Galaxy S3 Android manuel güncellemesini yapmak cihazınıza zarar verebilir, cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkartabilir. Eğer tüm sorumluluğu üstleniyorsanız, Samsung Galaxy S3 Android manuel güncellemesini sizlere anlatmaya başlayalım:

Samsung Galaxy S3 Android manuel güncelleme: İlk olarak, Samsung Galaxy S3 için Android 4.3 sürümünü yükleyin. Sonrasında Odin V3.09 sürümünü indirin. Odin.Zip klasörünün içerisindeki dosyaları, ve I9300XXUGMK6 dosyasını masaüstünüze alın. Ardından da Odin uygulamasını çalıştırın. Sonrasında Samsung Galaxy S3 cihazınızı kapatarak, Ses kısma, Home, ve Güç tuşlarına aynı anda basarak telefonu Download konumuna alın. Bu arada ekrana gelecek olan uyarıyı geçmek için ses açma tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Sonrasında USB kablosunu telefonunuza, ve bilgisayarınıza bağlayın. Odin’in telefonunuza bağlanmasını bekleyin; bunun için Odin üzerinde mavi bir uyarının çıkmasını beklemeniz gerekecektir.
Daha sonra, indirdiğiniz ROM’u Odin üzerine yerleştirmeniz gerekecek, bunu şu şekilde yapabilirsiniz: I9300XXUGMK6 dosyasını PDA içerisine, I9300OJVGML1 dosyasını CSC içerisine, I9300XXUGMK6 dosyasını MODEM içerisine alın. Odin üzerinde bulunan Re-Partition kısmının işaretli olmadığına dikkat edin. Daha sonra Start butonuna basın, ve yükleme işleminin gerçekleşmesini bekleyin. Beklemeniz bir kaç dakika sürebilecektir.
Yükleme işleminden sonra telefonunuz açılış ekranında kalacak olursa, Recovery menüsüne gidin, ve Wipe/Factory Reset uygulamasını gerçekleştirin.
Samsung Galaxy S3 Android manuel güncellemesini gerçekleştirdiğinizde cihazınızın çok hızlanacağını; ya da yeni bir telefona kavuşacağınızı sanıyorsanız, büyük yanılgı içerisine gireceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Cihazınızın özellikleri arasında yer alan 1 GB RAM, yüklediğiniz ROM’u zor kaldırabilir, hatalar; ya da yavaşlamalarla karşılaşabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam, bu kadar uyarıya karşın, Samsung Galaxy S3 Android manuel güncellemesini yapmazdım. Ancak gelen ısrarlara dayanarak görüyorum ki, bu uygulamayı pek çok arkadaşım gerçekleştirecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum…

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.