Windows 10 Daha Hızlı Olsun

Windows 10 hızlandırmaWindows’un en yeni işletim sistemi olan Windows 10, ücretsiz olarak dağıtılınca dünya geneline hızlı bir şekilde yayıldı. Pek çok yenilik sevdalısı kullanıcılar ilk fırsatta Windows 10’a geçerek kullanmaya başladı. Bir önceki işletim sistemi olan Windows 8.1 ile birçok benzer noktaları olmasına karşın Windows 10’un adeta bambaşka bir işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle birçok kullanıcı bu yeni işletim sistemini daha iyi nasıl kullanacağı hakkında pek bilgi sahibi değil. Özellikle Windows 10 yavaş kalıyor, nasıl hızlandırabilirim diyenlerin bir hayli fazla olduğunu görüyoruz. Bu kişiler Windows 10’dan yavaş olduğu gerekçesi ile vazgeçerek 8.1 ya da 7’ye geri dönüyor. Aslında buna hiç gerek yok. Windows 10 hızlandırma için gerekli ince ayarları yapmanız yeterli olacaktır.

Windows 10 yavaş kalıyor diyenlerdenseniz ilk olarak cihazınızın Windows 10’un sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığına bakmanız gerekir. Windows 10 sistem gereksinimleri ise şöyledir:
* 1 GHz PAE, NX ve SSE2 destekli işlemci,
* x86 için 1 GB, x64 için ise 2 GB RAM bellek,
* x86 için 18 GB, x64 için ise 20 GB boş HDD belleği,
* WDDM sürücülerine sahip DirectX 9 destekli ekran kartı.
Eğer bu saydıklarımız ve üzeri sizin makinenizde mevcut değil ise Windows 10 sizin bilgisayarınız için uygun bir işletim sistemi olmayacaktır.

Windows 10 hızlandırma için en önemli adımlardan bir tanesi de “Bloatware“ denilen ve işletim sistemi ile birlikte gelen uygulamalardan işinize yaramayanları kaldırmaktır. Hareket Merkezi\ Tüm Ayarlar\ Sistem\Uygulamalar ve Özellikler yolunu takip ederek kullanmadığınız uygulamaları kapatın.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.