Windows 10 Flash Bellekten Kurma

Windows 10 hızlandırmaBu yazımızda Microsoft’un en son çıkardığı işletim sistemi olan Windows 10 flash bellekten nasıl kurulur ondan bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz adımları sırası ile uyguladığınızda temiz bir şekilde USB’den Windows 10 kurma işlemlerini tamamlayabileceksiniz.

Microsoft’un büyük bir merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10 yayınlandıktan kısa bir süre sonra rekor seviyede indirilmişti. Bundaki en büyük pay ise legal Windows7, 8 ve 8.1 kullanıcıları için tamamen ücretsiz yayınlanmasıdır. Üstelik mevcut bilgileri ayarları koruyarak bunu gerçekleştirmesi herkes tarafından çok beğenildi ve tutuldu. Siz de henüz yeni diyebileceğimiz bu işletim sistemi ile hala tanışmadıysanız ve bunun bir yolunu arıyorsanız işte size adım adım flaş belekten Windows 10 kurulumu:

* İlk olarak Windows 10 medya aracını indirin ve çalıştırın.
* Açılan ekranda “ başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur’”a tıklayın ve ileri deyin
* Bu aşamada Dil, mimari ve sürüm seçeneklerini sizin için en uygun olanlarını belirleyerek seçin.
* En az 4 GB boyutundaki flash belleğinizi bilgisayara takın ve “ USB flash sürücü “ seçeneğini işaretleyin. Artık Windows 10 indirme işlemi başlayacaktır. Bu aşamadan sonra ise format atma basamaklarına geçiş yapabilirsiniz.
* Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve boot tuşuna basarak flash bellekten başlatın.
Bu aşamada artık Windows 10 kurulumu başlamış olacaktır. İster önceki işletim sistemini silerek ister mevcut sistem yükselterek bilgisayarınıza flash bellekten Windows 10 kurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.