Windows 10 Güncelleme Sorunları

Windows 10 nasıl yüklenirMicrosoft’un çıkarmış olduğu en son işletim sistemi olan Windows 10, henüz tam olarak randımanlı bir hale getirilemedi. Çıkarılan en son güncellemelerde bile halen pek çok sorun ortaya çıktığına dair haberler duyuluyor. Yani anlaşılacağı üzere Windows 10 güncelleme sorunları sanılanın aksine beklentilerin gerçekleşmemesine yol açmaktadır.

Windows 10 yükseltmesinin ardından çıkan sorunları toparlayarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlayan Microsoft, hemen bir kümülatif güncelleme paketi yayınladı. Fakat bu da ortaya çıkan sorunların çözümü konusunda pek etkili olmadı. Örneğin Windows 7 den ve 8.1’den yükseltme alarak 10’a geçen kullanıcılar reboot sorunu yaşamaya devam etmektedir. Doğrudan Windows 10 yükleyenler ise herhangi bir sorunla karşılaşmamaktadır. İlk baştan itibaren Windows 10 Önizleme sürümlerini güncelleyerek devam eden kullanıcılar Win 8.1 pro geçişinde sıkıntı yaşamadılar. Win 7 ve 8.1 kullanıcıları ise sıkıntılar yaşamaya devam etti. Anlaşılacağı üzere Windows 10 güncelleme sorunları genel olarak win 7 ve 8.1 kullanıcılarında yaşanmaktadır.

5 Ağustos Çarşamba günü yayınlanan KB3081424 kümülatif güncellemesi beklenildiği gibi çıkmayarak Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Özellikle yeniden başlatma konusunda sistemin kısır döngüye girdiğinden bahsediliyor. NVIDA sürücülerinde bu sorunun daha çok görüldüğü ve maalesef giderilemediği haberlerini alıyoruz. Benzer sorunlardan birisi de dosya gezgininde yaşanmaktadır. Windows 10 güncelleme sorunları ile ilgili resmi kanallardan henüz bir açıklama yapılmadı. Hep birlikte bekleyerek Microsoft’un nasıl bir açıklama yapacağını merakla beklemekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.