Windows 10 Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Windows 10 pil ömrüBiz bilgisayar kullanıcıları, hem alıştığımız işletim sistemini kullanmaktan vazgeçmek istemiyor, hem de yeni gelişen teknolojileri yakından takip etmek istiyoruz. Bu anlamda Windows 10 bize güzel bir avantaj sundu: hem yükseltme işlemi pek çoğumuza ücretsiz sağlandı; hem de bu işlemi yapmak o kadar kolay oldu ki, bilgisayarcıya gerek dahi kalmadı, ve veriler korundu… Bu nedenle pek çok kişi Windows 10 kullanmaya başladı… Ama bir sorun vardı: Windows 10 şarj problemi bulunuyordu… Peki siz hala Windows 10 pil ömrünü nasıl uzatacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yazımızda merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceksiniz…

Windows 10 Şarj Problemi Nasıl Çözülür?
Windows 10 Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

• Başlat menüsüne giderek Pil Tasarrufu Ayarları şeklinde bir arama gerçekleştirin. Yapmış olduğunuz bu aramanın sonrasında karşınıza çıkan sonuçta, bilgisayarınızın şarjı %kaç kaldıktan sonra pil tasarrufu moduna geçer, onu gözden geçirin. Eğer siz bu ayara dokunmazsanız %20 sonrasında pil tasarrufu yapılacaktır. Bir önceki sayfaya giderek hangi uygulamaların daha çok pil tükettiğini görebileceğiniz gibi, pil yasarrufundan hangi uygulamaların etkilenmesini istemediğinizi de belirleyebilirsiniz. Windows 10 bu ankamda size tam serbestlik sağlıyor…

• Windows 10 pil ömrünü uzatmak için Başlat menüsünden Güç Ve Uyku Ayarları’nı bulun. Buradan, bilgisayarınızın boşta kaldığı ne kadarlık zaman içerisinde, monitörünün kapanmasını, ve uyku moduna geçmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz. Bununla kalmayıp, Ek Güç Ayarları’na tıklayabilir, ve bilgisayar bileşenleri ile ilgili güç tasarruf ayarlarını da yapılandırabilirsiniz.

• Windows 10 şarj problemini çözebilmek için onu uçak moduna da alabilirsiniz. Bu işlev, sizin bilgisayarınızın hem Wi-Fi, hem de bluetooth’unu kapatacaktır. Sağ altta yer alan Bildirimler simgesine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kablosuz internet kullanmıyorsanız, bu ayar oldukça işinize yarayacaktır.

• Bilgisayarınız şarj olurken, gelen güncellemeleri almasını tercih edin. Aksi halde, güncelleme yaparken de Windows 10 pil ömrünü kısaltmış olacaksınız.

• Windows 10 üzerinden müzik dinler; ya da video izlerken sesi kısmanız da şarj problemini en aza indirgemenize yardımcı olacaktır. Bu anlamda kulaklık takmayı tercih etmenizi önerebiliriz.

• Bilgisayarınıza bağlı olan, ama kullanmadığınız USB, hafıza kartı gibi ne kadar çevre birimi varsa çıkartın. Bu sayede pil tasarrufuna katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.